W Strykowie powstaje tor samochodowy!

To dobra informacja dla wszystkich fanów motoryzacji, którzy poszukują bezpiecznego miejsca do sprawdzania swoich umiejętności za kółkiem. W Strykowie, koło Łodzi, powstaje nowy tor samochodowy.

Torów samochodowych jest w naszym kraju jak na lekarstwo. Dlatego każda informacja o takiej inicjatywie wzbudza dużo emocji. Kilka dni temu w sieci pojawiły sie informacje, że niedaleko Łodzi, w Strykowie powstaje prywatna inicjatywa lokalnych miłośników motoryzacji. 

Nowy tor powstaje ze środków prywatnych. Będzie to asfaltowa pętla o długości 1,5 km i szerokości od 8 do 12 metrów. Różnica poziomów na całej trasie wyniesie nawet 6,5 metra. Oprócz gładkiego asfaltu pojawią się tam dwie płyty poślizgowe i „szarpaki”, które symulują wywołanie poślizgu.

Pierwsze prace na działce już ruszyły. W najbliższym czasie zostanie położony asfalt, a samo otwarcie toru zaplanowano na lipiec. Do tego czasu powstanie cała infrastruktura wokół obiektu. Pomysłodawcy liczą, że tor będzie wykorzystywany do bezpiecznego doskonalenia techniki jazdy, a także do organizowania zlotów samochodów. 

Obiekt będzie wyposażony w nowoczesny system pomiaru trasy, podobny do Formuły 1. Wyniki będą wyświetlane na tablicy, a uczestnicy będą mogli rejestrować swoje osiągi za pomocą specjalnej aplikacji mobilnej i porównywać je z innymi uczestnikami. 

Tor będzie można wynajmować na całe dni lub godziny. Również osoby indywidualne będą mogły z niego skorzystać i zapłacić za usługę kartą.

Oficjalne otwarcie toru zaplanowano na lipiec tego roku. Dużym atutem obiektu jest lokalizacja w odległości kilometra od węzła autostradowego w Strykowie, tuż przy zjeździe z DK71.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze