VW wprowadza DataPlug - z myślą o użytkownikach starszych modeli

VW wprowadza DataPlug - z myślą o użytkownikach starszych modeli
Z myślą o użytkownikach starszych modeli Volkswagen wprowadził do oferty urządzenie o nazwie DataPlug. Współpracuje ono z komputerem pokładowym w samochodzie i za pośrednictwem sieci Bluetooth przesyła dane do darmowej aplikacji VW Connect na smartfonie.

Dzięki VW Connect wszystkie istotne informacje na temat samochodu można mieć w zasięgu ręki. Urządzenie pozwala, między innymi, w prosty sposób kontrolować wydatki na paliwo, bo automatycznie rozpoznaje tankowania, wylicza średnie zużycie paliwa i umożliwia sprawdzenie położenia samochodu.

Aplikacja, która nie tylko zapisuje statystyki jazdy, ale pełni również wiele innych funkcji jest przeznaczona dla wszystkich tych użytkowników Volkswagenów, którzy w swoich autach nie mają systemu Car-Net oferowanego do modeli z nawigacją. Urządzenie DataPlug może działać z większością modeli Volkswagena wyprodukowanych po 2008 roku. DataPlug można zamówić online na stronie internetowej: www.vw-app-manager.pl/vwconnect

Po umieszczeniu urządzenia DataPlug w złączu OBD (On Board Diagnostic) w samochodzie, które znajduje się pod kierownicą i połączeniu go ze smartfonem za pośrednictwem sieci Bluetooth kierowca uzyskuje dostęp do następujących funkcji:

• Mój Volkswagen, czyli informacje na temat pojazdu
• Przejazdy – wyświetlanie przejazdów i ocena stylu jazdy
• Wyzwania, czyli podpowiedzi jak uzyskać tjeszcze lepsze wyniki zużycia paliwa
• Partnerzy serwisowi – dane kontaktowe do dealerów Volkswagena w najbliższej okolicy
• Parking, czyli informacja o miejscach parkingowych
• Tankowanie – prosta kontrola zużycia i kosztów paliwa
• Wezwanie pomocy – porady i wskazówki przydatne w sytuacji awaryjnej

Konwersacje Facebook
Dołącz do dyskusji
Informujemy, że wszystkie komentarze są monitorowane przez administratorów strony i mogą być usunięte jeżeli obrażają osoby lub zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby, zawierają wulgaryzmy, treści pornograficzne, propagują alkohol, narkotyki, obrażają inne narodowości, religie, rasy ludzkie, przyczyniają się do łamania praw autorskich, czy w jakikolwiek inny sposób naruszają prawo. Nadużycia będą zgłaszane do właściwego dostawcy.