Volvo XC60 – pierwsze szczegóły przed Genewą

Szwedzki producent stopniuje napięcie tuż przed premierą swojego najważniejszego modelu. W sieci pojawiły się pierwsze teasery nowego Volvo XC60. Poznaj najważniejsze szczegóły na temat drugiej odsłony popularnego SUV-a.

Pierwsze zdjęcia, które ujawniło Volvo kilka dni temu prezentowały przedni pas wraz z lampami w charakterystycznym kształcie „młota Thora”, które stały się już znakiem rozpoznawczym samochodów szwedzkiej marki. Dzięki temu wiemy, że mniejszy model będzie w dużym stopniu nawiązywał do modelu XC90. 

Nowe XC60 powstaje na płycie podłogowej SPA. To oznacza, że rozstaw osi będzie nieznacznie większy, a długość nadwozia ma mierzyć 4,65 m. Skorzystają na tym pasażerowie w drugim rzędzie siedzeń, powiększy się też bagażnik. Podstawowe modele będą oferowane z napędem na przednią oś, ale napęd na wszystkie koła będzie dostępny za dopłatą.

Pod maską pojawią się wyłącznie silniki czterocylindrowe o pojemności nie przekraczającej dwóch litrów. Oprócz jednostek benzynowych i wysokoprężnych będą dostępne odmiany hybrydowe oraz elektrycznie. Na dwie ostatnie trzeba będzie poczekać nieco dłużej. Podstawowym silnikiem będzie jednostka benzynowa o pojemności 1,5 litra. Najmocniejszy wariant zaoferuje około 400 KM maksymalnej mocy. Już teraz możemy podejrzewać, że będzie to hybryda typu plug-in.

Oficjalna premiera nowego Volvo XC60 została zaplanowana na 7 marca. Wtedy startuje salon motoryzacyjny w Genewie. Prezentowany SUV nie będzie jedyną premiera Volvo w tym roku. Już za kilka miesięcy poznamy kolejnego crossovera – XC40.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze