Volvo XC40 – premiera dopiero jesienią

Ten rok zapowiada się bardzo intensywnie dla Volvo. Szwedzki producent zaprezentuje na początek zupełnie nowego crossovera XC40, a następnie kolejną generację XC60. Na koniec dołoży do tego model elektryczny, ale klienci muszą się uzbroić w cierpliwość.

Pierwsze wzmianki o modelu XC40 zapowiadały premierę już w kwietniu podczas targów motoryzacyjnych w Szanghaju. Kilka dni temu jeden z szefów koncernu zdementował te doniesienia, sugerując że premiera nastąpi dopiero jesienią tego roku. 

O samym modelu wiadomo tylko tyle, ile ujawnił producent. Model XC40 ma nawiązywać do konceptu 40.1 zaprezentowanego w zeszłym roku. Auto nawiązuje stylistyką do największego SUV-a w gamie – XC90. Jakiś czas temu w sieci pojawiły się pierwsze zdjęcie zamaskowanego prototypu, ale nie wniosły niczego nowego do dyskusji na temat samochodu. 

Volvo XC40 będzie pierwszym modelem szwedzkiej marki, który wykorzystuje płytę podłogową CMA (Compact Modular Architecture). Ta z kolei dzieli niektóre komponenty z konstrukcją SPA (Scalabe Product Architecture) użytą do budowy modeli z serii 90. 

Pod maską nowego modelu z serii 40 będą dostępne wyłącznie silniki trzy- i czterocylindrowe z turbodoładowaniem. Kilka miesięcy po premierze dołączy do nich wersja hybrydowa, połączona z silnikiem benzynowym o pojemności 1,5 litra. 

Oprócz premiery XC40 ważnym wydarzeniem będzie premiera drugiej generacji XC60 – najpopularniejszego modelu Volvo w Europie, Chinach i Ameryce. W planach koncernu jest również samochód elektryczny, który zadebiutuje dopiero w 2019 roku. Szefowie koncernu zapowiadają, że alternatywna technologia szybko stanie się ważnym elementem całego portfolio marki.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze