Volkswagen Golf II ustanawia rekord świata na 1/4 mili

Wygląda na to, że druga generacja Volkswagena Golfa to wdzięczna baza do stworzenia prawdziwego potwora do ścigania się "na kreskę".

Rekordowy Golf został przygotowany przez firmę Boba Motoring, która wsadziła pod maskę tego auta 2-litrowy silnik z turbodoładowaniem. Nie robi to wrażenia, szczególnie przy masie własnej wynoszącej 1180 kg, ale z tej niewielkiej jednostki udało się wycisnąć 1233 KM oraz 1094 Nm! Samochód wyposażony jest w napęd na wszystkie koła, a skrzynia biegów to DSG.

Osiągi? Przyspieszenie do 100 km/h trwa 1,8 s, a 200 km/h zobaczymy po kolejnych 2,8 s. Poczciwy Golf pokonał 1/4 mili w 8,47 s, co jest nowym rekordem świata. Auto przejeżdżając linię mety pędziło 269 km/h, ale jego prędkość maksymalną właściciele oceniają na ponad 340 km/h.

Najnowsze

Goodc

Nora i Jojo w motocyklowej podróży

W swoją wielką podróż motocyklową Nora wyruszyła z Holandii, a Jojo z Austrii. Spotkali się w Nepalu i od tamtej pory ich drogi i plany się połączyły. Właśnie ruszają w drugą, 9-miesięczną podróż.

Nora jeździ motocyklem od 2015 roku, a jej przygoda z wielkim podróżowaniem rozpoczęła się w 2016 roku, kiedy postanowiła przejechać trasę z Europy do Indonezji. W środku swojej podróży, gdzieś w Nepalu spotkała „Jojo”, który również przemierzał świat na motocyklu.

Dalej już pojechali razem i tak się zaczęła, nie tylko ich wspólna przygoda, ale i życie! Po powrocie do Europy zamieszkali już razem i oczywiście zaczęli snuć kolejne plany…

{{ tn(16954) left }}Teraz para wyruszyła w drugą, 9-miesięczną podróż z przylądka północnego w Finlandii na południowy w Republice Południowej Afryki.

Przez całą podróż na swojej stronie para publikuje video relacje: https://www.adventurism.tv/, a ich obecną pozycję można zobaczyć na mapie: https://www.adventurism.tv/map/ .

Najnowsze

Renault Arkana – nowy, globalny crossover

Renault już za kilka dni pokaże zupełnie nowy model, na temat którego nie zdradza niemal żadnych informacji. Ale my już wiemy co nieco na temat Arkana.

Nazwa nowego modelu Renault wywodzi się od łacińskiego słowa „arcanum”, które oznacza tajemnicę. Było ono używane w kontekście wydarzeń o wyjątkowym znaczeniu. „Arkana” ma podkreślać wyjątkowość i magnetyzm nowego crossovera.

Auto, należące do segmentu C, zobaczymy po raz pierwszy na salonie samochodowym w Moskwie, 29 sierpnia. W sprzedaży pojawi się dopiero w przyszłym roku, najpierw w Rosji, a później będzie wprowadzane na kolejne rynki.

Tyle zdradził producent w komunikacie prasowym, ale my możemy nieco bardziej uchylić rąbka tajemnicy. Od pewnego czasu Renault testuje crossovera w stylu coupe, którego zamaskowane zdjęcia można znaleźć w sieci. To niewątpliwie przedprodukcyjne wersje Arkany.

Wiemy też co nieco na temat stylistyki nowego modelu. Renault podkreśla, że auto będzie się wyróżniało „unikalnym designem”, ale udostępnione zdjęcie jednoznacznie wskazuje na tylne światła w stylu obecnych modeli francuskiego producenta. Jedyną różnicą jest połączenie pasków świetlnych. Wygląd przodu natomiast producent zdradził już wcześniej, publikując tajemniczą grafikę. Wnioskować z niej możemy, że Arkana będzie mieć muskularny przód ze światłami wzorowanymi na tych w Megane i Talismanie.

Najnowsze

Udaremniona próba kradzieży motocykla

Pewnemu kierowcy udało się przepędzić dwóch złodziei, którzy nieudolnie próbowali odjechać cudzym motocyklem.

Dwóch podejrzanych osobników podjechało na skuterze do zaparkowanego przy ulicy motocykla i jeden z nich próbował go uruchomić. Wyraźnie miał z tym problemy, co zauważył przejeżdżający kierowca, który zatrzymał się i wysiadł z auta. Drugi motocyklista zastraszył go jednak nożem.

Po krótkiej chwili kierowca powrócił i tym razem to on był górą. Zobaczcie zresztą sami.

Najnowsze

Lamborghini Aventador S pluje ogniem ku uciesze tłumu

Każde Lamborghini Aventador ma siłę przyciągania tłumów, gdziekolwiek się pojawi. Tym bardziej mocno stuningowane egzemplarze, jak ten na nagraniu.

Właściciel tego fioletowego Aventadora S pojawił się najwyraźniej z okazji jakiegoś eventu organizowanego w Wiedniu. Tym bardziej nie dziwi tłum gapiów, który otoczył tego włoskiego supercara i domagał się małego show. Właściciel nie dał się długo namawiać.

Lamborghini Aventador S korzysta z dobrze znanego silnika V12 o pojemności 6,5 l i wzmocnionego do 740 KM. Już seryjnie brzmi on niesamowicie i potrafi plunąć ogniem z rury. Co potrafi ten egzemplarz z wydechem zaprojektowanym przez Capristo, możecie przekonać się oglądając nagranie. Podkręćcie głośniki.

Najnowsze