Volkswagen Castrol Cup – IV runda Poznań – Podkalicka najszybsza. Galeria

W czwartej rundzie Volkswagen Castrol Cup, a drugiej eliminacji, która odbyła się na torze w Poznaniu, wzięły udział 3 Polki.

W dniach 21 i 22 czerwca na torze Poznań rozegrana została 4 runda pucharu Volkswagen Castrol Cup. W zawodach ścigało się 25 kierowców z ośmiu krajów, w tym gościnnie kierowcy VIP – Jerzy Dudek, Przemysław Saleta i Jacek Jurecki oraz trzy zawodniczki: Klaudia Podkalicka, Aleksandra Furgał i Aleksandra Bursiak. Pierwszy wyścig wygrał szwedzki kierowca Marcus Fluch. Wygrana w drugim wyścigu padła łupem Mateusza Lisowskiego, który startował z pole position. Zawodnik z Wieliczki objął również prowadzenie w klasyfikacji generalnej pucharu Volkswagen Castrol Cup. W obu wyścigach zawodnicy toczyli zaciętą walkę, która możliwa była m.in. dzięki stosowaniu Push – to – Pass, systemu który zwiększał moc wyścigowych Golfów o dodatkowe 50 KM.

Aleksandra Bursiak
fot. Katarzyna Frendl, Motocaina.pl

Zawodnicy startujący w pucharze Volkswagen Castrol Cup po zmaganiach na zagranicznych torach ponownie zawitali do Polski. Zawody odbyły się na torze Poznań. Był to już drugi występ pucharowych Golfów na tym obiekcie. Pierwszy miał miejsce podczas inauguracyjnych zawodów Volkswagen Castrol Cup w kwietniu tego roku. Tor wybudowany w Poznaniu  w 1977 roku ma długość 4.083m, posiada 5 zakrętów lewych i 9 prawych, a jego najdłuższa prosta wynosi 560 m. Rekord, należy do czeskiego kierowcy Thomasa Kostki i został pobity w 2011 roku. Czech osiągnął wtedy Mercedesem C-Klasse DTM czas jednego okrążenia równy 1:24:01 min.

Klaudia Podkalicka
fot. Katarzyna Frendl, Motocaina.pl

Pierwszy wyścig czwartej rundy Volkswagen Castrol Cup rozpoczął się o godzinie 12:15. Temperatura powietrza wynosiła 28 stopni Celsjusza, było słonecznie. Wśród kobiet triumfowała jedenasta na mecie Klaudia Podkalicka, na 14. miejscu uplasowała się Ola Furgał, a na 23. Ola Bursiak (na 25 zawodników).

Aleksandra Furgał
fot. Katarzyna Frendl, Motocaina.pl

Rywalizacja w drugim wyścigu rozpoczęła się dokładnie o godzinie 18:00 przy bardzo słonecznej pogodzie. Wyniki pierwszego sobotniego wyścigu ustaliły kolejność, w jakiej ustawili się na starcie zawodnicy. Najlepszą wśród kobiet ponownie okazała się Klaudia Podkalicka, która do mety dojechała na czternastym miejscu. Kolejną najszybszą zawodniczką była Ola Furgał (17.) i Ola Bursiak (19.). Jak pokazują wyniki, wszystkie panie okazały się szybsze od Przemka Salety i wyprzedziły wielu mocnych rywali.

Kibicujemy każdej z pań i trzymamy za nie kciuki za coraz wyższe lokaty w tej serii.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze