Vettel i Webber w Infiniti na Nurburgringu – film

W miniony weekend przed rozpoczęciem Grand Prix Niemiec, Infiniti - sponsor teamu Red Bull F1 zorganizował towarzyski pojedynek pomiędzy zawodnikami. Sebastien Vettel i Mark Webber mieli okazje zrelaksować się na torze ścigając się dwoma Infiniti.

Nordschleife
fot. google earth

Nordschleife – zwany też Zielonym Piekłem to północna pętla Nürburgringu, legendarny tor, na którym średnia prędkość najszybszych samochodów znacznie przekracza 200 km/h. Jego długość i charakterystyka różnią się od konwencjonalnego toru, czyniąc go wyjątkowym wyzwaniem, także od strony technicznej. Jest bardzo różnorodny. Są odcinki, na których można jechać szybko, a nawet bardzo szybko oraz etapy z wieloma zakrętami takimi, jak „Karusell” i „Pflanzgarten”, których pokonanie jest trudne zarówno dla pojazdu, jak i kierowcy. Wybierając to miejsce na towarzyski wyścig dwóch zawodników Red Bulla było świetnym posunięciem marketingowym japońskiego producenta, a zarazem doskonałą okazją na relaks i zabawę dla kierowców. Zobaczcie jak przebigała rywalizacja Vettel kontra Webber w Infinity.
 

 

Najnowsze

Brytyjska modelka właścicielką Bugatti Veyron

Znana brytyjska modelka i aktorka, Katie Jordan Price, stała się właśnie właścielką wartego milion funtów Bugatti Veyron. Aby przykuć uwagę mediów natychmiast ogłosiła, że przemaluje auto na różowy kolor!

Katie Jordan Price i jej nowe Bugatti Veyron, jeszcze przed tuningiem.
fot. Bugatti

Wśród celebrytów modę na różowe auta zapoczątkowała Paris Hilton, prezentując się w swoim Bentley’u. Teraz w jej ślady chce iść Katie Jordan Price.  Oczywiście, jak to w wielkim świecie bywa, taki zabieg rozpętał w brytyjskiej prasie dyskusje i skierował uwagę milionów czytelników na celebrytkę, która ostatnio straciła popularność.

Katie podała również do publicznej wiadomości, że  tuner, Afzal Kahn, podjął się metamorfozy jej Bugatti. Z niecierpliwością czekamy na efekty jego pracy mimo, że spodziewamy się auta, które będzie wyglądać spektakularnie… śmiesznie!

 

Najnowsze

Kolekcja – Valentino Rossi Ducati Art

Nie od dziś wiadomo, że jazdę Valentino Rossiego można porównać do sztuki, bo zawodnik ten potrafi jeździć w majestatyczny sposób. A co się stanie, gdy połączymy osobę Rossiego z dziełem sztuki? Powstanie kolekcja obrazów Patryka Kulety Ducati Art!

fot. Ducati

Ducati ponownie połączyło siły z Cultwork, czego efektem jest nowa, ekscytująca kolekcja dzieł sztuki dedykowana dziewięciokrotnemu mistrzowi świata Valentino Rossiemu. Zbiór przygotował Patryk Kuleta polski artysta, który miał okazję wcześniej stworzyć obrazy z cyklu „Honour & Glory” na cześć innego zawodnika Ducati Troya Baylissa.

Kuleta stworzył pięć różnych dzieł ich tytuły to: „The Fight” (tłum. „Walka”), „46 Reasons” (tłum. „46 Powodów”), „First Ride” (tłum. „Pierwsza jazda”), Front Runner (tłum. „Lider”), „Perpetually Stronger” (tłum. „Wiecznie mocny”).

Artysta tak opisuje swoje dzieła dla Ducati: „Światło, energia, prędkość i ułamki sekund, podczas których wszystko może się wydarzyć. Zamiłowanie do detalu. Impresjonistyczne szaleństwo wszystkich mechanicznych części wewnątrz ryczącej maszyny na torze wyścigowym.”

Cieszy nas współpraca rodaka z legendą motoryzacji marką Ducati. Miejmy nadzieję, że to nie ostatnia tego typu inicjatywa.

Najnowsze

Najlepsza żona na świecie?!?

Lorraine Whitby została okrzyknięta najlepszą żoną na świecie po tym jak swemu mężowi sprawiła nie lada niespodziankę.

fot. Ducati Coventry

Wydawałoby się, że tytuł „najlepszej żony na świecie” jest nie do zdobycia, a jednak jak potwierdza David Whitby to on ma najwspanialszą małżonkę.

Lorraine z Colchester z Wielkiej Brytanii postanowiła zmienić motocykl z Ducati 1098S Tricolore na model 1198SP. Kiedy weszła do salonu motocyklowego zdecydowała się zakupić drugi identyczny jednoślad dla swojego męża. David jeździł BMW R1200GS i nawet nie myślał o zmianie motocykla.

W pewną sobotę postanowił towarzyszyć żonie przy odbiorze motocykla i nawet nie spodziewał się, jaka niespodzianka będzie na niego czekać tego dnia. Jak relacjonuje David Reilly z Ducati Coventry: „Przyszli do mojego sklepu w sobotę, aby zobaczyć Lorraine motocykl, który wiedział, że kupiła. Ale nie miał pojęcia, że zakupiła dla niego drugi taki sam. Gdy się dowiedział, zaniemówił!”

Para niedługo wybiera się na dni Ducati, aby przetestować swoje motocykle na torze.

Najnowsze

Zegarek z kompasem od Porsche

Zainspirowany dziełem profesora Ferdynanda Porsche - P 6520 Compass Watch to nowa propozycja Porsche-Design dla miłośników podróżowania no i marki oczywiście.

Kolejny gadżet w ofercie  Porsche Design to reedycja zaprojektowanego w 1978 roku przez designera Profesora Ferdinanda Alexandra zegarka z kompasem. Oczywiście obecna wersja została unowcześniona i dostosowana do standardów XXI wieku.

 

P’6520 Compass Watch jest wodooporny do 50 metrów.
fot. Porsche-Design

W stosunku do pierwowzoru średnica modelu P’6520 Compass Watch została powiększona o 3 milimetry ( obecnie wynosi 42 mm), a wysokość do 14,6mm (1,6mm więcej).

 

P’6520 Compass Watch jest wykonany z lekkiego, antyalergicznego i odpornego na zarysowania i korozję tytanu, pokrytego czarnym PVD. Z tego samego materiału wykonano bransoletę.

 

Limitowaną serię P’6520 Compass Watch stanowi 911 sztuk.
fot.Porsche-Design

Model składa się z dwóch części. Górną stanowi zegarek (bazujący na mechanizmie SW300 Sellita) z trzema wskazówkami (godzinową, minutową i sekundnika) oraz ulokowanymna godzinie 3 okienkiem daty. Podniesienie zegarka ukazuje dolną część tj. kompas, który można w łatwy sposób wyciągnąć. P’6520 Compass Watch dostępny jest z kompasami zarówno dla półkuli północnej jak i południowej.

 

 

 

Najnowsze