Van, kombi, a może SUV? Szukamy idealnego samochodu na wakacje!

Van, kombi, a może SUV? Szukamy idealnego samochodu na wakacje!

15 lipca 2020
3
Wakacje 2020 będą pod wieloma względami inne od wcześniejszych i upłyną pod znakiem rodzinnych wyjazdów samochodem. Jakie auto warto wybrać na wyjazd z rodziną i jakie są główne zalety trzech popularnych typów nadwozi?
Loading module...

W badaniu na potrzeby raportu Avis Budget Group „Droga przed nami: Przyszłość mobilności” ponad 68% Polaków wskazało wakacje jako dobrą okazję do wypróbowania innego auta od tego, którym jeździ na co dzień. – Oprócz samych wrażeń z jazdy, za wynajmem nowego, dużego samochodu przemawiają też względy praktyczne. Nie każdy kierowca posiada auto, w którym zmieści się rodzina wraz z wakacyjnymi bagażami lub gwarantuje tak wysoki komfort i bezpieczeństwo jak najnowsze modele – komentuje Martin Gruber, dyrektor zarządzający Avis Budget Group na Europę Centralną. 

Przestronny van
Van to jedno z pierwszych aut, które przychodzi na myśl, kiedy mówimy o rodzinnych samochodach. Duże, przestronne wnętrze, wysoka kabina i pakowny bagażnik to cechy, z którymi kojarzymy tego typu auta. W vanie kierowcy mogą cieszyć się komfortem wysokiej pozycji za kierownicą, a pasażerowie korzystać ze strefowego sterowania klimatyzacją, która coraz częściej jest standardem w tego typu pojazdach, a także możliwością regulacji położenia każdego z foteli oddzielnie.

– Wybierając dużego vana, takiego jak Opel Vivaro, możemy komfortowo podróżować większą grupą osób. Auto posiada trzy rzędy foteli i może zabrać na raz aż 9 osób. Gdy wyjmiemy ostatni rząd siedzeń, zyskujemy bardzo dużą przestrzeń bagażową, która przyda się, gdy wybieramy się na kemping lub zabieramy ze sobą sprzęt sportowy – mówi specjalista Avis Budget Group.

SUV na podróż po bezdrożach
Wielu z nas latem chce odpocząć od zgiełku miasta, dlatego wybiera mniej uczęszczane lokalizacje. Aby tam dotrzeć, często musimy przejechać bezdroża. Na taką okazję idealnie sprawdzają się SUVy. Samochody te posiadają napęd na cztery koła, są wyżej zawieszone, dzięki czemu z powodzeniem sprawdzą się w lekkim terenie i – podobnie jak VANy – zapewniają wyższą pozycję kierowcy, co poprawia komfort i widoczność. SUVy to samochody wielofunkcyjne – sprawdzają się w terenie a jednocześnie zapewniają komfort podróży. 

Kombi – pakowność i świetne właściwości jezdne
Miłośnicy jazdy niższym samochodem, który lepiej trzyma się drogi, mogą wybrać na wyjazd z rodziną model kombi. Samochody te są bardzo ładowne, a jednocześnie dzięki kształtowi nadwozia i wykorzystanej w nich płycie podłogowej mają dobrą przyczepność i bardzo dobre właściwości jezdne. Z pewnością docenią to miłośnicy dynamicznej jazdy. Samochodem o bardzo dobrej przyczepności, a jednocześnie pakownym bagażniku, jest model kombi Mazdy 6 – Tourer. 

Komentarze

fiona
17 lipca 2020 12:06
Najlepszy jest mały, abym mogła nim bez problemów zaparkować :D
Paweł > fiona
17 lipca 2020 13:56
No tak, bo kobiety nie umieją jeździć normalnymi samochodami
Mateusz
17 lipca 2020 14:24
Jak dla mnie najlepszą opcją jest kombi. W tamtym roku bez problemów zapakowaliśmy się całą rodziną w avensisa i pojechaliśmy na drugi koniec Polski. W tym roku też nim jedziemy. Przestronne wnętrze, duży bagażnik i żadnych usterek w trasie.