Karolina Chojnacka

Valentino Rossi kończy karierę w Moto GP

Valentino Rossi, jeden z najbardziej utytułowanych zawodników w historii Moto GP, zapowiedział, że po sezonie 2021 kończy karierę w wyścigach motocyklowych.

Valentino Rossi to legenda Moto GP. Włoch dołączył do motocyklowych mistrzostw świata w 1996 roku, debiutując w klasie do 125 cm3. W czasie swojej trwającej 26 sezonów kariery Rossi wystartował w 414 wyścigach, 235 razy stawał na podium, w tym 115 razy na jego najwyższym podium, z czego 89 w MotoGP. Włoch zdobył 7 tytułów mistrza królewskiej klasy i 9 tytułów na przestrzeni startów w MotoGP, 250cc i 125cc.

Valentino Rossi kończy karierę w Moto GP

W sezonie 2021 Rossi reprezentuje barwy zespołu Petronas Yamaha SRT przy fabrycznym wsparciu japońskiego producenta. Nie idzie mu jednak najlepiej – w dziewięciu wyścigach wywalczył tylko 19 punktów. Z tego powodu podczas wakacyjnej przerwy Włoch podjął decyzję o zakończeniu kariery w Moto GP. Ogłosił ją w czwartek podczas specjalnie zwołanej konferencji prasowej w Austrii przed Grand Prix Styrii na torze Red Bull Ring:

Powiedziałem w trakcie sezonu, że po wakacyjnej przerwie podejmę decyzję w sprawie startów w przyszłym roku. Zdecydowałem się zakończyć to na koniec tego sezonu, więc niestety będzie to ostatni sezon jako zawodnik Moto GP.

To bardzo smutny moment, ponieważ trudno jest mówić i wiedzieć o tym, że w przyszłym roku nie będę ścigać się na motocyklach. Robię to około 30 lat, więc z pewnego punktu widzenia moje życie od przyszłego roku się zmieni. W każdym razie było świetnie, bardzo mi się to podobało. To była długa i niezwykle fajna podróż. To 25 lub 26 lat w mistrzostwach świata. Było wspaniale, przeżyłem niezapomniane chwile z całym moim zespołem, ze wszystkimi ludźmi, którzy dla mnie pracują. Nie mam zbyt wiele do powiedzenia, tylko to.

Valentino Rossi nie kończy jednak całkowicie swojej przygody z Moto GP. W przyszłym sezonie kibice zobaczą w stawce najbardziej prestiżowej klasy zespół Włocha – VR46.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze