Karolina Chojnacka

V Nocne Zwiedzanie Muzeum Drogownictwa. To już w ten weekend!

Już w ten weekend, w Muzeum Drogownictwa w Szczucinie odbędzie się piąta edycja Nocnego Zwiedzania. To nie lada gratka dla fanów motoryzacji! Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

W Szczucinie historię drogownictwa można poznawać przez cały rok. Nocne Zwiedzanie wiąże się jednak z szeregiem dodatkowych atrakcji, które nie są dostępne na co dzień. O kilku różnych porach uruchomione zostaną niektóre zabytkowe maszyny. Będzie też okazja do zwiedzenia Muzeum w formie tzw. „questingu”, czyli gry terenowej w której nauka łączy się z zabawą, rozwiązywaniem zagadek i wykonywaniem specjalnych zadań.

Gośćmi specjalnymi V Nocnego Zwiedzania będą uczestnicy VI Wakacyjnego Zlotu Pojazdów Zabytkowych. Na zakończenie zlotu w sobotę (26 czerwca), o godzinie 21 przed siedzibą Muzeum, odbędzie się Konkurs elegancji pojazdów w świetle jupiterów i na czerwonym dywanie.

V Nocne Zwiedzanie Muzeum Drogownictwa
V Nocne Zwiedzanie Muzeum Drogownictwa, fot. materiały prasowe / GDDKiA

V Nocne Zwiedzanie Muzeum Drogownictwa – kiedy?

26 i 27 czerwca 2021 roku

godz. 15:00 – 23:00

V Nocne Zwiedzanie Muzeum Drogownictwa – gdzie?

Muzeum Drogownictwa w Szczucinie

ul. 1 Maja 39, Szczucin

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, a ekspozycja jest przystosowana do zwiedzania przez osoby z niepełnosprawnością ruchową.

W związku z epidemią COVID-19 wydarzenie organizowane jest w reżimie sanitarnym. Na terenie całego obiektu obowiązuje nakaz zakrywania ust i nosa oraz limit osób.

Źródło informacji: GDDKiA, opracowanie własne

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze