V eliminacja Pucharu Kobiet Motocaina.pl – relacja

Niedzielny poranek upłynął na torze Niskie Łąki we Wrocławiu pod znakiem adrenaliny i dobrej zabawy. W wakacyjnych rozgrywkach Niskie Łąki Cup sklasyfikowano 38 kierowców. Nie zawiodły stałe bywalczynie toru i główne pretendentki do zwycięstwa w pełnym cyklu zawodów, czyli Magdy: Becella i Jurek.  

Okres urlopowy znacznie obniżył frekwencję w Pucharze Kobiet Motocaina.pl, ale wierzymy, że będzie lepiej! W bardzo trudnych warunkach, bo przy ciągłych opadach deszczu, dziewczyny poradziły sobie znakomicie! 

Decyzją organizatora, zawodniczek i innych zainteresowanych – Honda Civic, którą startuje Magda Becella, została przeniesiona z klasyfikacji klasy 2 (do 1300 cm) do klasy 3 (od 1300 cm), ponieważ jej pojemność skokowa jest określona w dowodzie rejestracyjnym na 1343 cm. 

Magda Becella została przeniesiona do innej klasy.
fot. Andrzej Browarny

– Wiele się nie zmieniło, bo rywalizacja jest tak samo zacięta, jak w klasie 2 – mówi Magda. – Niezależnie od tego na którym miejscu dojeżdzam na metę i tak jestem zadowolona, ponieważ bardziej zależy mi na dobrej zabawie i nabywaniu umiejętności w coraz lepszym prowadzeniu auta. Współczuje tylko ludziom którzy traktują zawody bardzo ambicjonalnie, nie umieją się bawić i co najgorsze – nie umieją przegrywać – podsumowuje zawodniczka.

Magda zajęła 4 miejsce w klasyfikacji klasy 3 (na 9 startujących zawodników) i 2 w klasyfikacji Pucharu Kobiet Motocaina.pl. 

Magdalena Jurek i jej mąż zdecydowali się wystawić swoje białe BMW E30 na sprzedaż, ponieważ przy braku sponsora, ciężko jest wyposażyć dwa sportowe auta w dobre opony i serwis. Zobaczyliśmy, więc zawodniczkę w czerwonym BMW E36, którą startowała na przemian z mężem Jakubem. 

Magda Jurek za kierownicą BMW E36.
fot. Andrzej Browarny

Magda miała obawy przed startem na mokrej nawierzchni:
– Bardzo się cieszę, że w końcu na mokrym poszło mi przyzwoicie. Instynkt samozachowawczy zawsze paraliżował mnie na torze w takich warunkach i nie miałam przekonania do swoich umiejętności. Ale tym razem mieliśmy dobre opony, dobre nastroje i bojowe nastawienie. W drugim przejeździe tak mi się dobrze jechało, że meta nieco mnie zaskoczyła i chciałam zrobić jeszcze jedno okrążenie! Okazuje się też, że wjeździłam się w auto męża szybciej niż myślałam. Podsumowując – jak zwykle mega zabawa i emocje, i to fajne uczucie – że z każdym startem wie się odrobinę więcej, ale jeszcze tyle przed nami… – mówi zawodniczka, która razem z mężem zdominowała klasę 7. Jakub był pierwszy w klasyfikacji, a Magda dziesiątki sekund za nim, a w Pucharze Kobiet Motocaina.pl zawodniczka zyskała kolejne 10 pkt za pierwsze miejsce w tej eliminacji. 

Na kolejną, wakacyjną eliminację Pucharu Kobiet Motocaina.pl zapraszamy już 15 sierpnia. Szczegóły dotyczące zgłoszenia do zawodów we Wrocławiu znajdziecie na stronie www.niskielaki.com.pl

Zapraszamy wszystkie panie do wzięcia udziału w rajdowej zabawie, wystarczy do tego ubezpieczone auto oraz chęci do dobrej zabawy i rywalizacji!

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze