Uważaj wioząc świąteczne dary

Koniec świata podobno odwołany, co oznacza, że wiele z nas wyruszy jutro w podróż do rodziny na święta. Prawdopodobnie przyjdzie nam podróżować po ciemku. Prezentujemy kilka rad, jak zachować bezpieczeństwo, podróżując wieczorem i w nocy.

Zaplanujmy podróż tak, żeby znaleźć czas na postój co najmniej raz na dwie godziny. Prowadzenie samochodu w nocy oznacza zwiększone zmęczenie.

Jeśli to możliwe, zamieniaj się z kimś za kierownicą.

W ekstremalnych sytuacjach, kiedy czujesz, że wyczerpanie daje ci się we znaki, wypij kawę i zdrzemnij się na 20 minut. Ten kopniak energetyczny możesz zastosować tylko raz podczas podróży – powtórka nie przyniesie pożądanych efektów.

fot. materiały prasowe

Przed podróżą szczególnie zadbaj o czystość reflektorów, szyb i lusterek. Sprawdź światła i płyn w spryskiwaczach.

Zwracaj uwagę na znaki drogowe i ostrzeżenia. Zachowaj bezpieczną odległość od pojazdu przed tobą – w nocy trudniej jest ocenić odległość. Jeśli zdarzy się awaria, zatrzymaj się jak najdalej od drogi. Ustaw trójkąt odblaskowy i włącz światła awaryjne. Zadbaj o to, by nikt nie siedział w pojeździe, jeśli przy drodze są barierki – stańcie za nimi. Dopiero przy zachowaniu tych wszystkich zasad bezpieczeństwa skontaktuj się z pomocą drogową.

Szerokiej drogi i spokojnej podróży!

 

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze