Udoskonalona Mazda5 już w sprzedaży

Model jest teraz dostępny w trzech nowych kolorach karoserii – czerwonym Zeal Red, czarnym Jet Black i szarym Meteor Grey. Wnętrze samochodu zdobią nowe wzory tapicerek oraz wykończenie deski rozdzielczej w kolorze czarnym fortepianowym.

Udoskonalona Mazda5 zyskała dodatkowy atut w postaci elektrycznie składanych lusterek bocznych ze zintegrowanymi kierunkowskazami. Dalszym udogodnieniem są kierunkowskazy sygnalizujące zmianę pasa, które włączają się przez naciśnięcie drążka kierunkowskazów i wyłączają automatycznie po trzech mignięciach.

fot. Mazda

Wśród nowo dostępnych elementów wyposażenia znajduje się kamera cofania (wersja Sport z nawigacją)  i elektrochromatyczne lusterko wsteczne (wersja Exclusive Plus i Sport).

Z kolei port USB, podświetlany schowek i nakładka na rurę wydechową są teraz w wyposażeniu standardowym.

Najnowsze

Branża motoryzacyjna potrzebuje kobiet

Podczas niedawnych międzynarodowych targów samochodowych w Toronto odbyła się ciekawa dyskusja pod hasłem – jak poprawić jakość usług w branży motoryzacyjnej. Wtedy też padło pytanie: a ile jest na sali kobiet?

W gronie dwustu obecnych na miejscu dealerów znalazł się zaledwie tuzin kobiet. Jak zauważył Jeremy Cato, dziennikarz motoryzacyjny z ramienia „The Globe and Mail”, na tym właśnie polega problem. Zwiększenie liczby kobiet w branży wpłynęłoby zasadniczo również na zwiększenie kultury sprzedaży. Jak bowiem zmieniające się potrzeby rynku ma zaspokoić grupa składająca się prawie wyłącznie z mężczyzn w średnim wieku?

Mary Barra
fot. GM

Rynek motoryzacyjny nadal jest zdominowany przez panów. Najwyższą pozycję wśród kobiet w branży zajmuje Mary Barra, która czuwa nad globalnym rozwojem produktu w General Motors. Silny żeński pierwiastek widać również w Fordzie, gdzie Elena Ford piastuje stanowisko wiceprezesa, ale już na wyższych szczeblach kobiet nie ma wcale. Chrysler ma kilka kobiet pełniących funkcję wiceprezesa, ale wszystkie w departamentach prawniczych, zasobów ludzkich i rozwoju biznesu – departamenty sprzedaży i marketingu są zaś przez płeć piękną obsadzone bardzo słabo. Brakuje kobiet na kierowniczych stanowiskach w Japonii, Niemczech czy Francji. I to, co się zaczyna na samej górze, staje się widoczne na dole – w placówkach dealerskich. Zatem być może rozwiązaniem jest działanie odwrotne: zapoczątkowanie trendu, który weźmie źródło ze spodu piramidy i popłynie w górę.

Historia dowodzi, że uporczywe odsuwanie kobiet od władzy i autorytetu wpływa destrukcyjnie na strukturę społeczeństw i kultur, które przyjmują taką filozofię. Tylko otwartość i myślenie w perspektywie gwarantują rozwój. Zarówno w makro-, jak i mikroskali.

Najnowsze

Moto The Movie 4 w warszawskim Kinie Luna już w sobotę!

Już w nadchodzącą sobotę Warszawiacy będą mieli okazję zobaczenia wszystkich pionierów off-roadu na dużym ekranie. Film "Moto The Movie 4" w Kinie Luna już w sobotę!

Warunki atmosferyczne w żaden sposób nie pozwalają motocyklistom na rozpoczęcie sezonu na dobre. Pozostaje czytanie książek, oglądanie zdjęć z wypraw, a także… oglądanie filmów i to nie tylko w domowej atmosferze. Dlaczego? 
Już w nadchodzącą sobotę o godzinie 19.30, w warszawskim Kinie Luna wszyscy maniacy off-roadu będą mieli możliwość zobaczenia filmu Moto The Movie 4 – prawdziwej gratki dla miłośników terenowych, przygotowanym przez najlepszych specjalistów w kręceniu produkcji o tematyce off-roadowej. 

W filmie występuje wielu zawodników o znanych nazwiskach, jak: Chad Reed, Ken Roczen, Ryan Dungey, Ricky Charmichael oraz Tadek Błażusiak. 

Takiego pokazu nie można przegapić!

Koszt biletu to 15 zł. Informacje dotyczące sposobu ich nabycia znajdują się tutaj.

Oto krótka, acz bardzo przekonująca zapowiedź:

Najnowsze

Sprzedam ochraniacz motocyklowy na plecy Super Shield

Sprzedam ochraniacz motocyklowy na plecy Super Shield.

Mam do sprzedania:

OCHRANIACZ MOTOCYKLOWY NA PLECY SUPER SHIELD, ROZMIAR S/M (pasuje do kurtki probiker prx-7), NOWY, CENA 89 ZŁ

Cechy produktu:

 • Bardzo elastyczny i lekki
 • Spełnia normy: EN 1621-2
 • Wymiary: 35 x 27 cm

Zainteresowanych proszę o kontakt na adres e-mail: amalaskowska@gmail.com

 

 

Najnowsze

Sprzedam buty motocyklowe damskie Sidi Vertigo Lei

Sprzedam nowe buty motocyklowe damskie Sidi Vertigo Lei.

Mam do sprzedania:

BUTY SIDI VERTIGO LEI, DAMSKIE, CZARNO – RÓŻOWE, ROZMIAR 38 (długość stopy 25,3 cm), NOWE, CENA 999 ZŁ
Cechy produktu:

 • Najwyższej jakości buty SIDI Lei
 • System TECNO VR chroniący łydkę
 • Nylonowa osłona piszczeli
 • Absorbująca uderzenia osłona pięty wykonana z poliuretanu
 • Posiadają specjalne otwory doprowadzające powietrze do wnętrza buta zapobiegając poceniu się stopy
 • Wnętrze wykonane z materiału przepuszczającego powietrze wzmocnionego teflonem
 • Wymienne, mocowane przy pomocy śrub osłony
 • Solidna, nie ślizgająca się gumowa podeszwa
 • Wysokość cholewki około 30 cm przy rozmiarze 38

Zainteresowanych proszę o kontakt na adres e-mail: amalaskowska@gmail.com

 

 

Najnowsze