Paula Lazarek

Uczestnicy Exotic Rage licytowali dla Fundacji Braci Collins

Najbarwniejsza impreza motoryzacyjno-lifestylowa w Polsce ponownie zawitała do Gdańska. Czterdzieści załóg biorących udział w 14. edycji Exotic Rage by BUH w sobotnie popołudnie zameldowało się na Wyspie Spichrzów. Cel? Pomoc najbardziej potrzebującym, w tym dzieciom w trudnej sytuacji rodzinnej.

Uroczysta aukcja na rzecz podopiecznych Fundacji Braci Collins odbyła się w sobotni wieczór w Klubie Sassy. Pod młotek trafiły prawdziwe unikaty dla fanów F1, piłki nożnej, kina i muzyki. Aukcję poprowadził wyjątkowy duet w składzie Irek Bieleninik i aktor Piotr Stramowski. Ten drugi na licytację przekazał m.in. szlafrok bokserski z filmu „Fighter” – sprzedany za 3,2 tys. zł.   

Największym zainteresowaniem uczestników Exotic Rage by BUH cieszyły się jednak pamiątki sportowe: czapka z podpisem Nicki Laudy (20 tys. zł), flaga Ferrari z podpisem Schumachera (5 tys. zł), replika Złotej Piłki podpisana przez Ronaldo czy zdjęcie z autografem Pelego (15 tys. zł).  Zacięta walka rozgorzała o podpisaną przez Ronaldo koszulkę Realu Madryt, która ostatecznie wylicytowana została za 20 tys. zł.  

„To był magiczny wieczór pełen dobrych emocji i uśmiechu. Po raz kolejny pokazaliśmy, że pomoc dzieciom to istotny element funkcjonowania społeczności skupionej wokół Exotic Rage. Specjalne podziękowania dla Irka Bieleninika i Piotra Stramowskiego, którzy z licytacji urządzili prawdziwe show.” – powiedział Przemysław Waszczuk, organizator Exotic Rage by BUH.   

Kwota zebrana podczas aukcji w Klubie Sassy w Gdańsku zostanie w całości przekazana na pomoc podopiecznym Fundacji Braci Collins.  

„Dziękuję organizatorom za zaproszenie oraz nieocenione wsparcie udzielone Fundacji Braci Collins. Exotic Rage to nie tylko wielkie silniki, ale przede wszystkim wielkie serca, które za nimi stoją.” – dodał Rafał Collins, współfundator Fundacji Braci Collins i uczestnik wydarzenia.  

Exotic Rage by BUH odbył się w dniach 8/07 – 12/07/2021. Uczestnicy tegorocznej edycji wystartowali z Lesznowoli koło Warszawy, następnie odwiedzili Warmię i Mazury, a zmagania zakończyli w Gdańsku. W tegorocznej edycji udział wzięło czterdzieści załóg, w tym Piotr Stramowski, Rafał Collins, Piotr Kędzierski i Kizo.  

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze