Uczennice techników – do boju!

Wzorem Kasi Cerekwickiej - niegdyś uczennicy technikum samochodowego poszła już niejedna z dziewcząt. Chcą zdobywać wiedzę samochodową, by w przyszłości pracować w wymarzonej branży. Teraz Ford i Castrol umożliwiają im walkę o indeks wyższych uczelni, stypendia i nagrody.

Castrol i Ford Polska zapraszają do udziału w III edycji Ogólnopolskiego Konkursu Motoryzacyjnego w ramach Castrol Professional Academy skierowany do uczniów ostatnich klas techników samochodowych. Do rywalizacji mogą stanąć szkoły z całego kraju. Na najlepszych czekają indeksy Politechniki Poznańskiej na Wydziale Maszyn Roboczych i Transportu, stypendia oraz liczne wartościowe nagrody. Warto pokazać, że płeć piękna nie boi się takich wyzwań! Może uda się skompletować wyłącznie kobiecą załogę? 

fot. Motocaina

Konkurs odbywa się już po raz trzeci. W poprzednich edycjach uczestniczyło 684 uczniów z 93 techników.  

Zwycięzcy otrzymają m.in. stypendia oraz indeksy WMRiT Politechniki Poznańskiej, a nauczyciele otrzymają szansę uczestnictwa w szkoleniu na temat współczesnych konstrukcji silników oraz zaawansowania technicznego nowoczesnych olejów. Najlepsi uczniowie odbędą dodatkowo dwumiesięczne praktyki w stacjach dealerskich Ford Polska, która udostępnia również na czas praktycznego etapu finałowego swoje stanowiska warsztatowe.

Ponadto szkoły, których zespoły zajmą miejsca na podium tegorocznego konkursu, otrzymają szansę uczestnictwa w jednym z redakcyjnych materiałów polskiej edycji miesięcznika „TopGear” z udziałem kultowych samochodów epoki komunistycznej.

Pozostali partnerzy konkursu to: miesięcznik „Serwis motoryzacyjny”, na łamach którego zostanie opublikowana część materiałów edukacyjnych oraz Polska Izba Motoryzacji. 

Zgłoszenia do konkursu przyjmowane są do 8 marca 2010 r. 29 marca odbędzie się pierwszy etap w formie pytań testowych. Wielki finał zaplanowany jest na 24 kwietnia 2010 r. 

Więcej na www.castrolprofessionalacademy.pl

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze