Trzecia eliminacja Pucharu Kobiet Motocaina.pl przełożona!

Ze względu na stan wody w rzece Oławka, jesteśmy zmuszone do przełożenia jutrzejszej eliminacji. Wstrzymywałyśmy się z ostateczną decyzją do dziś, czekając na rozwój wydarzeń. Niestety nasze najgorsze przypuszczenia potwierdziły się.

Drogie zawodniczki i kibicujące!

Ze względu na stan wody w rzece Oławka, jesteśmy zmuszone do przełożenia jutrzejszej eliminacji. Niestety woda podeszła już do placu zabaw, który bezpośrednio graniczy z torem na Niskich Łąkach. Motodrom jest niestety zagrożony podmoknięciem lub nawet zalaniem, ze względu na swoje niskie położenie.

Jesteśmy obecne na torze i obserwujemy na bieżąco co dzieje się w okolicy, atmosfera z całą pewnością również nie sprzyja dobrej zabawie, przy ul. Okólnej mieszkańcy ułożyli wał z worków z piaskiem i ze strachem obserwują poziom wody.

Planujemy zorganizować tą eliminację już za tydzień, czyli 30 maja, ale wszystko zależy oczywiście od dalszych wydarzeń. Potwierdzoną datę imprezy podamy w osobnym newsie w poniedziałek. Liczymy na Waszą wyrozumiałość.

Najnowsze

Mercedes i seks w wielkim mieście

Prawdziwa kobieta - fashion victim - nie tylko dba o to, co na siebie zakłada, ale i czym jeździ. Dlatego w filmie "Seks w wielkim mieście" samochody liczą się tak samo, jak piękne szpilki głównej bohaterki. Zobaczcie jakie auta zagrają w drugiej części filmu.

W piękną pogodę nie ma jak cabriolet – szczególnie jeśli jest się Carrie Bradshaw.
fot. Warner Bros

Carrie, Samantha, Charlotte i Miranda to emanujące seksem miłośniczki piękna i luksusu, które wytyczają nowe trendy i którym nikt się nie sprzeciwi gdy mówią, że sandały najlepiej wyglądają ze skarpetkami, a czerwony należy łączyć z różem. Bohaterki „Seksu w wielkim mieście” być może staną się przyczyną wzrostu pobytu na samochody Mercedes, to bowiem auta sygnowane gwiazdą zagoszczą na ekranach drugiej części kinowego przeboju.

Wybór samochodów nie był prosty, jak mówi producent miały być one wystarczająco stylowe dla Carrie, luksusowe dla Charlotte, „mądre” dla Mirandy i szybkie dla Samanty – stanęło więc na wyborze ogromnego SUV’a – G Klasy, nowej eco-frendly S400 Hybrid, najnowszego Mercedesa E Klasy w wersji cabrio z dachem otwieranym w niecałe 20 sekund (niebawem test tego auta na Motocaina.pl) i Maybacha.

Tym razem główne bohaterki uciekną z wielkiego miasta, zobaczymy więc samochody w pełnej odsłonie i akcji, a później w krajoobrazach Nowego Yorku i znów zachwycimy się luksusem, który oferują.

Film w amerykańskich kinach pojawi się już w przyszłym tygodniu, a już za kilka dni do salonów Mercedesa może ustawić się kolejka Pań chętnych na bycie „jak Carrie”. Czy film się uda dzięki tym motoryzacyjnym smaczkom? Trudno powiedzieć. Choć nie wiadomo, czy seks w wielkim mieście w nim zagości, na pewno będą w nim grały jedną z najciekawszych ról topowe samochody!

Najnowsze

Urodzinowy weekend z Peugeotem

W najbliższy weekend, z okazji 200-setnych urodzin marki Peugeot, dealerzy zapraszają do swoich salonów na celebrację jubileuszu, a także zachęcają korzystymi warunkami zakupu auta w kredycie.

Takiego Peugeota w ten weekend kupimy w bardzo atrakcyjnych warunkach
fot. Peugeot

21 i 22 maja, a więc w piątek i sobotę z okazji 200-setnej rocznicy urodzin francuskiego Peugota, importer Peugeot Polska wraz z siecią koncesjonerów (dealerów) zapraszają na urodzinowe przyjęcia przebiegające pod znakiem atrakcyjnych ofert zakupu modeli spod znaku lwa.

Można skorzystać z ciekawej i korzystnej finansowo oferty kredytowej. Urodzinowe, specjalne warunki finansowania zakupu auta, to m.in:

– wpłata własna klienta w wysokości 0%
– promocyjne oprocentowanie – 0%
– elastyczny okres kredytowania od 24 do 60 miesięcy
– decyzja kredytowa wydawana jest w godzinę
– ubezpiecznie spłaty kredytu w dwóch możliwościach lub bezpieczenie od straty finansowej GAP

Kupujący będą również mogli doposażyć swoje auto w specjalnie przygotowane pakiety ubezpieczeń OC/AC/NW (cena od 3,40% ceny samochodu).

Weekendową promocją na naprawdę piękne urodziny objęte są wszystkie osobowe modele marki. Jeśli myślałyście o zakupie 207, czy reklamowanego przez Marka Kamińskiego 5008, koniecznie wybierzcie się do jednego z salonów.

Wszystkiego najlepszego Peugeot!

Najnowsze

Spotkaj się z nami na zlocie motocyklowym Amazons!

Już dziś zaczyna się zlot wszystkich motocyklistek organizowany po raz szósty przez Amazons WMC Chapter Poland. Imprezie patronuje Motocaina.pl. Spotkajmy się tam!

Jeśli jesteś z Warszawy lub okolic stolicy dołącz do nas na stacji Lukoil, pierwszej za Magdalenką jadąc w stronę Grójca. Wyjeżdżamy stamtąd o godzinie 18. Jeśli wolisz wyjechać z Piaseczna skontaktuj się z Anią Godlewską pod numerem telefonu 724 247 234.

fot. Motocaina

Impreza odbędzie się w dniach od 21 do 23 maja w ośrodku Agrostawy w Błędowie (powiat grójecki, woj. mazowieckie). W programie poza tradycyjnymi konkurencjami związanymi z motocyklami, znalazły się takie atrakcje jak: rowery wodne, jazda konna, możliwość korzystania z boiska do siatkówki, rycerze na koniach, przejażdzki bryczką, a do wygrania w konkursie jest przelot helikopterem.

Dziś wieczorem atmosferę zlotową uprzyjemni zespół Bike Lovers, a w sobotę zespoły Recycler i Titty Twister. W programie m.in. znana z „Mam talent” artystka-parodystka Żaklina, magiczny oraz… męski urok czyli Models FX.

Wjazd plus pakiet zlotowy, w którego skład wchodzą: pamiątkowa blacha, koszulka, posiłek, miejsce kempingowe i strzeżony parking, kosztować będzie 60 zł. Pasażer zapłaci 40 zł, a oczywiście motocyklistki wjeżdżają gratis. Piesi wejdą na teren zlotu za 20 zł. 

Najnowsze

Jazda w deszczu niebezpieczna?

Jazda podczas intensywnych opadów deszczu wymaga od kierowców zachowania szczególnej  ostrożności. Mokra i śliska nawierzchnia jezdni oraz znacznie ograniczona widoczność stwarzają zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu.

 

fot. Motocaina

Podstawową zasadą, o której powinni pamiętać kierowcy, to zmniejszenie prędkości, zachowanie dłuższego niż zazwyczaj odstępu od innych pojazdów oraz unikanie nagłego hamowania, które
w takich warunkach może prowadzić do utraty kontroli nad pojazdem. Na mokrej nawierzchni gwałtowne manewry stwarzają szczególne zagrożenie nie tylko dla samych kierowców, ale także dla innych uczestników ruchu, np. jadących obok rowerzystów czy motocyklistów, których o tej porze roku jest znacznie więcej na drogach. Duża ilość wody na jezdni powoduje też ryzyko aquaplaningu, czyli utraty przyczepności wskutek powstania utrzymującej się warstwy wody między oponą a nawierzchnią – dodaje.

 

 

O zjawisku aquaplaning przeczytasz tu.

 

Szczególnie niebezpieczna w deszczowych warunkach jest jazda nocą. Światła innych samochodów wyostrzone poprzez krople deszczu na szybie mogą spowodować chwilowe utraty widoczności, przyczyniając się jednocześnie do szybszego zmęczenia wzroku kierowcy. Dlatego tak ważne jest, aby podczas jazdy w deszczu zapewnić sobie jak najlepszą widoczność umożliwiającą uważne obserwowanie innych uczestników drogi, np. hamujące samochody czy pieszych idących poboczem.
– Czterosekundowy odstęp od innych to minimum, jakie muszą zachować kierowcy podczas jazdy
w deszczu. Nie należy podjeżdżać zwłaszcza zbyt blisko autobusów i samochodów ciężarowych, ponieważ zwiększona ilość wody wydobywającej się spod dużych opon może istotnie utrudnić bezpieczną jazdę – mówią trenerzy Szkoły Jazdy Renault. – Warto też pamiętać o ogromnej roli, jaką podczas jazdy w deszczu odgrywają wycieraczki – spełnią one swoją rolę tylko wówczas, jeśli są dobrze oczyszczone. Należy regularnie sprawdzać ich stan i wymieniać pióra przynajmniej raz w roku.

 

fot. Anna Dziedzic

Osobne zagrożenie stanowią kałuże. Przy ich pokonywaniu zawsze należy zmniejszyć prędkość
i zachować szczególną ostrożność. Najlepiej pokonywać kałuże, jadąc ze stałą prędkością, unikając zatrzymania samochodu. Jeśli poziom wody zaczyna sięgać linii podwozia auta, najlepiej się wycofać. Woda może uszkodzić systemy elektroniczne samochodu i w najgorszym wypadku całkowicie unieruchomić auto. Bezwzględnie nie należy przejeżdżać przez wodę płynącą na całej szerokości jezdni. W takim przypadku istnieje ogromne ryzyko, że nurt wody może zepchnąć samochód z drogi.

 

Najnowsze