Toyota Land Cruiser wzmocni irlandzkie siły zbrojne. Zamówiono 280 egzemplarzy!

Irlandzkie siły zbrojne otrzymają solidne wsparcie. Ich szeregi wzmocni 280 japońskich krążowników lądowych, czyli terenowych Toyot Land Cruiser. Dlaczego akurat wybór padł na ten model?

Toyoty Land Cruiser zostały wybrane samochodami Irish Defence Forces na następne cztery lata. Dostawy pierwszych egzemplarzy zaplanowano już na koniec 2019 roku, a w sumie irlandzkich żołnierzy będzie osłaniać aż 280 terenowych Toyot. Samochody będą przystosowane do działań ze skomplikowanym wojskowym sprzętem informatycznym i wyposażeniem komunikacyjnym.

Wybór Toyot Land Cruiser przez irlandzką armię nie dziwi. Japońskie auto ma bardzo obszerne CV. Z Land Cruiserów korzystały już Czerwony Krzyż, Organizacja Narodów Zjednoczonych czy Lekarze bez Granic. Podstawową misją Land Cruisera od zawsze było służenie ludziom. Auto powstało na początku lat 50., a początkowo taktyka Toyoty zakładała stworzenie pojazdu dla policji i armii.

Kolejne generacje Land Cruisera trafiały do coraz szerszego grona odbiorców i przeróżnych zakątków świata. Przez prawie 70 lat służby legendarne terenówki Toyoty zapewniały wsparcie na południowoamerykańskich plantacjach, jeździły na obu biegunach, a nawet dotarły na plan filmu z serii Terminator. Nazwa lądowy krążownik nie wzięła się znikąd.

To pancerne auto terenowe, oparte na solidnej ramie i wyposażone w sprawny napęd 4×4 z reduktorem i blokadą centralnego mechanizmu różnicowego. Dzisiaj te klasyczne rozwiązania otrzymują również wsparcie ze strony oddziału zaawansowanych systemów elektronicznych – układu zmiennej charakterystyki napędu w zależności od terenu, aktywnego zawieszenia z systemem regulacji wysokości tylnej osi czy systemu utrzymującego stałą prędkość́ w terenie.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze