Toyota GT86 z silnikiem od Nissana GT-R

Jeżeli ktoś narzekał na brak mocy w sportowym modelu Toyoty, to właśnie stracił argumenty. Australijska firma tuningowa stworzyła samochód, który ocieka mocą i będzie dopuszczony do ruchu drogowego.

StreetFX to ekipa z Australii, która specjalizuje się w przerabianiu samochodów. Tym razem wzięli na warsztat Toyotę GT86, która skrywa pod maską silnik bokser o pojemności dwóch litrów. Projekt jest rozwijany od 2012 roku i do tej pory udało się im wycisnąć 545 KM z seryjnej jednostki, ale ambicją zespołu jest stworzenie konstrukcji o mocy 1000 KM. Dlatego trzeba było zmienić silnik.

Pod maską wylądował silnik przeszczepiony z Nissana GT-R. Jednostka V8 3,8 z podwójnym doładowaniem ma dużo większy potencjał do rozwoju. Motor rozwiercono do pojemności 4,1 litra i zainstalowano zestaw GT1000 Symmetrical Turbine.

Żeby zainstalować tak dużą jednostkę potrzebne były skomplikowane przeróbki komory silnika, ale finalnie udało się wcisnąć osiem widlastych cylindrów. Seryjna skrzynia biegów nie była w stanie przenieść tak potężnej mocy i momentu obrotowego, dlatego zainstalowano sześciobiegową skrzynię sekwencyjną, którą można obsługiwać przy pomocy łopatek. 

StreetFX przygotował samochód, który będzie dopuszczony do ruchu drogowego, ale jego prawdziwym żywiołem będzie tor wyścigowy. Tam będzie mógł się spotkać z Toyota GT86 z silnikiem Ferrari stworzoną przez Ryana Tuerck i Gumout. Tymczasem zobaczcie jak ten drogowy potwór prezentuje się w pełnej okazałości.

Komentarze:

Anonymous - 5 marca 2021

Ciekawe jak się sprawdzi,ale jednak gt-86 z silnikiem od toyoty nieźle daje radę,rozpędza się w niecałe 10 s do 100 km/h.

Odpowiedz
Pokaż więcej komentarzy
Pokaż Mniej komentarzy
Schowaj wszystkie

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze