Top Gear musi szukać nowego toru!

Dunsfold Aerodrome to miejsce, które szybko skojarzy się fanom serii Top Gear. Stig przez lata sprawdzał tam najszybsze samochody świata, a zaproszeni goście wykręcali rekordowe czasy „autem za rozsądną cenę”. Już niebawem legendarny tor zamieni się w wielkie osiedle mieszkaniowe.

Producenci motoryzacyjnego show mają przed sobą kolejny problem. Hrabstwo Waverley Borough przegłosowało zgodę na wykorzystanie terenu, gdzie leży m.in. tor testowy Top Gear, przez dewelopera na cele mieszkalne. 

Inwestycja Dunsfold Park zakłada budowę 1800 mieszkań oraz całej infrastruktury wokół inwestycji, takiej jak parki, sklepy, boiska oraz przychodnia lekarska. Inwestor wybuduje wokół nowego obiektu drogi, pojawią się tam przystanki autobusowe. 

To oznacza koniec toru testowego Top Gear, a przed nami jeszcze co najmniej dwa sezony programu prowadzonego przez Matta LeBlanc. Nie wiadomo jeszcze, kiedy pierwsze prace ruszą, zatem Stig ma jeszcze trochę czasu, żeby sprawdzić kilka najszybszych samochodów. Jak dotąd najszybszym samochodem na torze jest McLaren 675LT, który uzyskał czas 1:13.7 minuty.

Na razie producent programu nie skomentował tych doniesień. Na pocieszenie dodamy, że w ostatnich trzech częściach gry Forza Motorsport można przejechać się po wirtualnym torze Top Gear.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze