Karolina Chojnacka

Tom Hanks sprzedaje swoją Toyotę FJ40 Land Cruiser i przyczepę, która od lat towarzyszyła mu na planach filmowych

Tom Hanks przez dekady używał tej przyczepy na licznych planach filmowych. A Toyotę zbudowano według jego wskazówek. Teraz mogą być twoje!

Dwa pojazdy należące do dwukrotnego zdobywcy Oscara, Toma Hanksa, trafią w sierpniu na aukcję w Bonhams. Są to przyczepa podróżna Airstream Model 34 Limited Excella z 1992 roku, która przez dekady towarzyszyła aktorowi na licznych planach filmowych, oraz Toyota FJ40 Land Cruiser z 1980 roku, zbudowana specjalnie dla Toma Hanksa.

Przyczepę Tom Hanks kupił w 1993 roku i używał jej na planach filmowych aż do 2017 roku. W rozmowie z Bonnhamsem aktor wyznał:

Spędzałem zbyt dużo czasu w zwykłych przyczepach z brzydkim wystrojem i okropnie niewygodnymi meblami, więc zdecydowałem się kupić Airstream z wnętrzem wykonanym na moją prośbę i dostosowanym do moich potrzeb.

Airstream Model 34 Limited Excella
Airstream Model 34 Limited Excella, fot. fot. materiały prasowe / Bonhams

Wnętrze tej 35-metrowej przyczepy jest raczej skromne, jeśli weźmiemy pod uwagę, że pomieszkiwała w niej hollywoodzka gwiazda. To luksus z lat 90., więc nie oczekuj zaawansowanych technologiczne gadżetów. Za to będziesz mógł codziennie wpatrywać się w autograf Toma Hanksa na jednym z klimatyzatorów, dzięki czemu nie zapomnisz, kto był jej wcześniejszym właścicielem. W oknach zobaczysz także naklejki „clapperboard”, które obrazują 18 różnych lokalizacji, w których Hanks korzystał z przyczepy.

Bonhams przewiduje, że przyczepa Airstream zostanie sprzedana za 150 000-250 000 dolarów.

A może wolałbyś Toyotę FJ40 Land Cruiser z 1980 roku? Została zaprojektowana i wykonana dokładnie pod dyktando słynnego aktora, tak by była „kompetentna zarówno na pustkowiu, jak i na autostradzie”. Dlatego pod maską ma 4,3-litrowy silnik Vortec V6 firmy GM o mocy 180 KM., który jest sparowany z pięciobiegową manualną skrzynią biegów GM i podłączony do układu napędowego Toyoty.

Toyota FJ40 Land Cruiser należąca do Toma Hanksa
Toyota FJ40 Land Cruiser należąca do Toma Hanksa, fot. materiały prasowe / Bonhams

Tom Hanks zmodyfikował wnętrze samochodu za pomocą zestawu elektrycznych foteli Porsche oraz nowego systemu stereo z głośnikami z tyłu. Auto ma też klimatyzację. Oraz autograf swojego słynnego właściciela.

Bonhams przewiduje, że auto zostanie sprzedane za 75 000-125 000 dolarów.

Nie mamy wątpliwości, że oba pojazdy znajdą nowe domy.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze