Tom Hanks dostanie "malucha"

Tom Hanks dostanie "malucha"

23 stycznia 2017
Jedyny w swoim rodzaju egzemplarz Fiata 126p z połowy lat siedemdziesiątych wyruszył w trasę z Suwałk do Bielska-Białej, aby finalnie trafić w ręce hollywoodzkiego aktora Toma Hanksa.
Loading module...

Wszystko zaczęło się pod koniec października ubiegłego roku. Tom Hanks wrzucił na swoim profilu Facebookowym zdjęcie z samochodem, który zmotoryzował Polskę w czasach PRL - Fiatem 126p zwanym potocznie "maluchem". Co ciekawe, aktor zauroczył się tym samochodem podczas pobytu na Węgrzech. 

Wrzucone zdjęcie podpisał "jestem podekscytowany moim nowym samochodem". Zdjęcie szybko zyskało ogromną popularność wśród fanów aktora nad Wisłą. Kilka tygodni temu Monika Jaskólska zorganizowała akcję "Bielsko-Biała dla Toma Hanksa", której celem było znalezienie odpowiedniego egzemplarza małego Fiata. Samochód musiał być wyprodukowany maksymalnie w 1975 roku. W innym wypadku nie byłoby możliwe zarejestrowanie takiego samochodu w USA ze statusem zabytku. Nowsze auta nieposiadające amerykańskiej homologacji nie są dopuszczane do ruchu. 

Zakup samochodu, który kosztował 8 tys. zł sfinansował Rafał Sonik, biznesmen i triumfator Rajdu Dakar w kategorii quadów w 2015 roku. Zebrane wcześniej środki zostaną przekazane na cele charytatywne.

Tymczasem Fiat 126p wyrusza w drogę do Bielska-Białej, gdzie przejdzie generalny remont, a następnie zostanie wysłany samolotem do aktora. Pomysłodawcy akcji liczą, że aktor choć raz pojawi się nim na ulicach Nowego Jorku.

 

 

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy!