The Scorpions przetestują Amaroka na Dakarze

Muzycy pochodzącego z Hanoweru zespołu należą do pierwszych fanów Volkswagena Amarok. Gdy zobaczyli auto na żywo, założyciel grupy i pierwszy gitarzysta Rudolf Schenker spontanicznie podjął decyzję, że wypróbuje pickupa osobiście na odcinkach Rajdu Dakar w styczniu 2010 roku.

Rudolf Schenker i wokalista Klaus Meine z The Scorpions byli pierwszymi gwiazdami, które zobaczyły nowego pickupa w zakładach Volkswagena.
– Amarok jest super pod względem stylistycznym, przyciąga wzrok, człowiek ma ochotę natychmiast w nim usiąść i ruszyć przed siebie. On jest jak zwierzę. Taki pickup oznacza dla mnie przygodę, wolność i przyjemność – powiedział Rudolf Schenker. A Klaus Meine dodał: – Tym samochodem dojechałbym wszędzie, on jest po prostu „cool”, nie jest napuszony czy przesadzony. To wóz dla prawdziwych facetów. 

fot. Volkswagen

Ścisłe powiązanie Scorpionsów z Volkswagenem ma swoją historię: po utworzeniu grupy w 1965 roku ich pierwszym zespołowym samochodem był „ogórek”. Rudolf Schenker, który niedawno wydał książkę „Rock your Life”, z entuzjazmem zareagował, gdy dowiedział się, że Volkswagen Amarok będzie oficjalnym samochodem towarzyszącym Rajdu Dakar. Zaproponował, że przetestuje pickupa podczas „rest days” rajdu. 

– W mojej książce chodzi dokładnie o to: traktować życie jak przygodę, przyjmować każde wyzwanie i po prostu dobrze się przy tym bawić – tak wyjaśnił artysta swoją motywację.
Rudolf Schenker sprawdzi Volkswagena Amaroka w sobotę, 9 stycznia 2010 roku podczas Rajdu Dakar w Antofagasta w Chile. 

Volkswagen jest oficjalnym dostawcą samochodów na Rajd Dakar, oddaje do dyspozycji organizatorów tej imprezy łącznie 35 Amaroków oraz inne pojazdy, w tym także Multivany PanAmericana. 

The Scorpions wydali w ciągu 40 lat łącznie 22 albumy studyjne, sprzedali 80 milionów płyt i otrzymali około 100 złotych i platynowych krążków. Uważani są za jedną z najpopularniejszych na świecie niemieckich grup. Ich przebój „Wind of Change” na początku lat 90-tych znalazł się na pierwszych miejscach list przebojów w 11 krajach. Podczas światowych tournee zespół zagrał w ponad 80 państwach. Scorpionsi mają rzesze wiernych fanów przede wszystkim w Ameryce Południowej, Azji i Europie Wschodniej. Na początku tego roku otrzymali nagrodę przemysłu muzycznego „Echo” za całokształt artystycznej działalności.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze