Terminal w radiowozie. Za mandat zapłacisz kartą?

Kolejna ciekawostka dotycząca mandatów. Oprócz tego, że już niebawem polityków przestanie chronić immunitet, to na dodatek w radiowozach pojawią się terminale płatnicze.

Komenda Główna Policji zapowiada kolejny element standardowego wyposażenia w swoich radiowozach. Jak donosi „Dziennik Gazeta Prawna” patrole drogówki otrzymają terminale płatnicze. Chodzi głównie o rozwiązanie problemu cudzoziemców popełniających wykroczenia na polskich drogach. Według przepisów patrol drogówki ma obowiązek przyjąć płatność w gotówce.

Z reguły wiąże się to z koniecznością dojazdu do najbliższego bankomatu, a więc stratą czasu i paliwa, czyli pieniędzy. Przez ten czas policjanci nie mogą wykonywać swoich obowiązków. Wprowadzenie terminali płatniczych pozwoliłoby uniknąć takich sytuacji. 

Jednak zanim taka nowinka pojawi się w radiowozach, konieczna jest zmiana przepisów. Coraz większy odsetek obcokrajowców popełniających wykroczenia na polskich drogach zmusza nasze służby do zastosowania szybkich i skutecznych środków. Przez lata kierowcy zza granicy nie musieli się obawiać zdjęć z fotoradarów. W 2014 roku powstał europejski system wymiany informacji, dzięki czemu można ścigać kierowców z innych krajów Unii. 

To samo dotyczy polskich kierowców popełniających wykroczenia za granicą. Gdy zostaniemy przyłapani na gorącym uczynku, będziemy musieli zapłacić mandat. W innym wypadku policja lub odpowiednia straż zarekwiruje dokument lub mienie (np. nawigację samochodową) na poczet kary.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze