Ten transport ważył o 74 tony za dużo!

Ten transport ważył o 74 tony za dużo!

16 października 2019
Jak bardzo można przekroczyć dopuszczalną masę całkowitą ciągnika siodłowego i naczepy? Ten kierowca chyba pobił rekord.
Loading module...

Kierowca 14-osiowego pojazdu przewoził ładunek z Polski na Ukrainę. Został zatrzymany do kontroli na podkarpackim odcinku autostrady A4 przez inspektorów ITD przy współpracy z pracownikami Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Prowadzący posiadał zezwolenie VI kategorii, czyli takie, które dopuszcza na przejazd zespołu pojazdów o maksymalnej masie 60 ton. Prowadzony przez niego zestaw ważył natomiast powyżej 100 ton. Ale nie to było największym problemem.

Okazało się, że dopuszczalna masa całkowita zestawu została przekroczona o niemal 74 tony! Ponadto wysokość pojazdu z ładunkiem wynosiła 4,3 4m, szerokość 5,16 m, a długość pojazdu członowego oscylowała w granicach 34 metrów. Zarówno w przypadku szerokości, jak i długości parametry zostały przekroczone o ponad 100% w stosunku do dopuszczalnych.

Wobec stwierdzenia braku zezwolenia kategorii VII w stosunku do przewoźnika wszczęto postępowanie administracyjne oraz wydano zakaz dalszej jazdy.

Loading module...

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy!