Ten przewóz trampoliny podbija internet. Spodziewaliście się takiego komentarza policji?

Pod jednym z marketów z artykułami budowlanymi w Pile nagrano kierowcę Mazdy, który postanowił przewieźć ogromną trampolinę na dachu swojego samochodu. Oczywiście, nagranie trafiło już na policję, ale czy spodziewaliście się właśnie takiego komentarza?

Cała sytuacja uwieczniona na poniższym nagraniu miała miejscę pod Leroy Merlin przy al. 500-lecia Piły. Jak udało się ustalić, mężczyzna kupił ostatni egzemplarz trampoliny w promocyjnej cenie i postanowił przewieźć ją na dachu samochodu. Wygląda to dość absurdalnie, kierowca przytrzymuje jedną ręką trampolinę a drugą manewruje z trudem, aby wyjechać spod marketu. 

Nagranie szybko trafiło w ręce policjantów, mimo to kierowca nie spotkał się z żadnymi konsekwencjami. Dlaczego? Wyjaśnił to Jędrzej Panglisz, rzecznik prasowy pilskiej policji dla Radia Poznań:

Przewożony ładunek nie może zasłaniać tablic rejestracyjnych, widoczności drogi, nie może utrudniać kierowania pojazdem. Na filmie widzimy, że kierowca porusza się dość sprawnie pojazdem. Nie widać, żeby ładunek był też nieprawidłowo zabezpieczony.

Chociaż kierowca nie poniósł żadnych konsekwencji to zdecydowanie nie polecamy naśladować takich zachowań, które mogą nas narazić i innych na niebezpieczeństwo. A jak wiemy, ludzie wciąż zaskakują nas swoją „kreatywnością”. 

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze