Ten pies uwielbia przejażdżki ekstremalną maszyną – wideo

Wiele psów lubi podróżować samochodem, ale ten ma możliwość "wożenia się" nietuzinkowym samochodem. Zobaczcie jego reakcje.

Ten pies ma naprawdę szczęście, a do tego lubi jeździć samochodem. Służbowym pojazdem jego pana jest ekstremalny wóz – Ariel Atom. Widać jednak, że Bronx (bo tak nazywa się ten sympatyczny czworonóg) lubi przejażdżki tą maszyną. Na przykład do okolicznego sklepu zoologicznego po wielki worek psiej karmy.

 

Najnowsze

Kask AGV – ściemnia się w kilka sekund

Producent kasków AGV zaprezentował najnowsze rozwiązanie, które pozwala przyciemnić szybkę za pomocą jednego przycisku, w ciągu kilku sekund.

Urządzenie produkowane przez włoską firmę nazywa się AGVisor. Wykorzystuje ono ciekłokrystaliczną warstwę zasilaną akumulatorem. Na kasku znajduje się przycisk do aktywacji systemu przyciemniania.

Producent podaje, że całość odbywa się w kilka sekund. W pełni naładowane urządzenie może pracować przez 12 godzin. Jest to czas wystarczający, by poradzić sobie z mocnym słońcem w ciągu dnia, chyba że przebywamy na Arktyce w okresie letnim, co na motocyklu raczej się nie zdarza…

Ładowanie urządzenia do pełna trwa około dwóch godzin. Po rozładowaniu baterii przyciemnienie dezaktywuje się, dzięki czemu można bezproblemowo używać kasku do dalszej jazdy. 

System AGVisor jest również wyposażony w powłokę przeciw parowaniu. Urządzenie posiada także blokadę wizjera, która zapobiega przypadkowemu otwarciu się kasku podczas szybkiej jazdy. 

AGVisor będzie dostępny w trzech modelach kasku: Pista GP, Corsa oraz GT Veloce. Ceny w Europie wyniosą około 200 euro.

Najnowsze

Marcia Holley – pierwsza dama szybkości

Niewielu o niej słyszało, ale w czasach gdy żyła, było o niej głośno. Oto Marcia Holley, pierwsza dama szybkości.

Na początku lat siedemdziesiątych ubiegłego wieku Marcia Holley pracowała jako kaskaderka przy produkcjach realizowanych w Holywood. Poza tym była pasjonatką motocykli i pierwszą kobietą, która ukończyła rajd Baja 1000. Niedługo potem związała się z Donem Vesco, który był wielokrotnym rekordzistą prędkości na różnych maszynach. W swojej karierze ustanowił 18 motocyklowych i 6 samochodowych rekordów.

Pod koniec lat siedemdziesiątych Marcia miała okazję przejechać się „Błyskawicą Vesco”, czyli bolidem Kawasaki służącym do bicia rekordów prędkości na wyschniętym, słonym jeziorze Bonneville. Na początek miała pobić rekord wynoszący 241 km/h, ale finalnie udało jej się osiągnąć 290 km/h. Bardzo szybko złapała bakcyla, a przed tą próbą nie siedziała nigdy w takiej maszynie.

Jednak prawdziwe bicie rekordu nadeszło nieco później. We wrześniu 1978 roku ponownie zajęła miejsce za sterami „Błyskawicy” marki Kawasaki. Uzyskała prędkość 369,12 km/h, dzięki czemu trafiła do klubu ludzi, którzy osiągnęli prędkość powyżej 322 km/h (200 mph). Była pierwszą kobietą, która trafiła do tego elitarnego grona, a zarazem najszybszą kobietą na świecie. Następnej zawodniczce udało się to dopiero 30 lat później.

Co ciekawe, Holley nadal jest aktywną motocyklistką. Można ją spotkać na różnych próbach bicia rekordów w USA. Wspiera wtedy kobiety, aby próbowały zapisywać się na kartach motoryzacyjnej historii.

Najnowsze

To koniec Erik Buell Racing?

Oto smutna wiadomość dla fanów Erik Buell Racing. Firma wpadła w tak poważne problemy, że będzie musiała ogłosić upadłość. Wierzytelności sięgają 20 milionów dolarów.

Erik Buell Racing od dłuższego czasu walczy z problemami finansowymi. Nie dalej jak dwa lata temu 49 procent udziałów (za kwotę 25 milionów dolarów) przejęła firma Hero, która miała pozwolić na ustabilizowanie sytuacji finansowej. Przez ten czas marka zaprezentowała dwa nowe modele, pojawiła się w Superbike World Championship, a także otworzyła przedstawicielstwo w Europie.

Jednak rzeczywistość znów przerosła markę. Powodem takiej sytuacji ma być zbyt niskie finansowanie. Dlatego firma dorobiła się wierzytelności w wysokości 20 mln dolarów, przez co musi złożyć wniosek o upadłość.

W branży spekuluje się, że przejęciem EBR jest zainteresowana marka Polaris, która niedawno przejęła resztę udziałów w marce Brammo (motocykle elektryczne). W portfolio Polarisa znajdują się już marki Victory i Indian, które mają powalczyć o udziały z Harley-Davidsonem.

Na razie wiadomo tylko tyle, że Erik Buel Racing zamierza dojechać do końca obecnego sezonu Superbike, a na więcej informacji trzeba będzie poczekać.

 

Najnowsze

I Piknik Strzelecki dla motocyklistek – motocyklistki do broni!

Już 10 maja na strzelnicy w Rembertowie odbędzie się I Piknik Strzelecki dla motocyklistek o puchar Strzelecki Gforcespot. Patronat nad imprezą objęła Motocaina.pl. Nie może Was zabraknąć!

Motocyklistki do broni! Tym hasłem zapraszamy na I Piknik Strzelecki dla Motocyklistek o Puchar Strzelecki GFORCESPOT razem z Legia Sekcja Strzelecka. Widzimy się 10 maja o godzinie 11:00 na strzelnicy Rembertów-Poligon. Na uczestniczki wydarzenia czekać będą doświadczeni instruktorzy, którzy przeszkolą motocyklistki z obsługi broni i techniki strzelania.

Rozegrane zostaną 3 konkurencje oceniane: Pistolet Sportowy, Karabin Sportowy, Pistolet Centralnego Zapłonu, strzelane z trzech rodzajów broni: Ruger, Glock, TOZ12.

Jedna z uczestniczek wróci do domu z nagrodą główną, która zostanie rozlosowana wśród zawodniczek. A będzie to? Motocykl Junak RS125!

Nagrodami dodatkowymi są urządzenia STW Power Factor (umożliwiające naładowanie telefonu, kamery, laptopa oraz innych urządzeń posiadających wewnętrzny akumulator bez dostepu do sieci energetycznej,  oraz uruchomienie motocykla lub samochodu z rozładowanym akumulatorem) firmy Commerto.

Poza strzelaniem organizatorzy, a w tym założycielka firmy produkujące kombinezony skórzane dla kobiet GFORCESPOT – zapraszają również na grilla i mnóstwo dobrej zabawy!

Regulamin zawodów oraz rejestracja:
moto.strzelectwo-legia.pl

Wszelkie dodatkowe informacje dostępne są pod numerem: 511-965-666

Aby wziąć udział w I Pikniku Strzeleckim dla motocyklistek o puchar GFORCESPOT należy zarejestrować się w formularzu oraz uiścić opłatę startową w wysokości 185 złotych. Numer konta oraz szczegóły przelewu zostaną przesłane na podany adres email w ciągu 1 dnia roboczego.

Rejestracja uczestniczek trwa do dnia 6 maja 2015 do godziny 12:00. Liczba miejsc ograniczona.

Organizatorzy zapraszają również na wieczorne afterparty, które odbędzie się w klubie Banjaluka Warszawa.

I PIKNIK STRZELECKI DLA MOTOCYKLISTEK
Niedziela: 10.05.2015, od godz. 11:00
Al. Gen. A. Chruściela „Montera”
04-454 Rembertów, Warszawa, Poland

Patronem medialnym imprezy jest Motocaina.pl

Najnowsze