Tę książkę powinien mieć każdy polski fan rajdów – wydano tylko tysiąc sztuk!

Pierwszy Rajd Polski został rozegrany w roku 1921. Prowadził z Warszawy do Białowieży i z powrotem. Na przypadającą w tym roku setną rocznicę najważniejszej w naszym kraju imprezy sportu samochodowego ukazał się album „Stulecie. Rajd Polski 1921-2021”. Wydawcą jest Auto Klub Dziennikarzy Polskich, a edycję sfinansował Polski Związek Motorowy.

Liczące 192 strony opracowanie autorstwa Janusza Szymanka i Grzegorza Chmielewskiego zawiera z górą 650 fotografii i innych ilustracji – zarówno unikatowych zdjęć archiwalnych z najdawniejszych edycji, jak i efektownych, barwnych ujęć, obrazujących rajdową współczesność. Część tekstowa przedstawia historyczne tło, na którym krótko po I wojnie światowej narodziła się idea rozgrywania zawodów automobilowych. Obszerny rozdział prezentuje rok po roku przebieg wszystkich dotychczas przeprowadzonych Rajdów Polski, a w części dokumentacyjnej przytacza ich najważniejsze szczegóły (łącznie z wynikami czołówki). Specjalny rozdział przypomina najważniejsze postaci działaczy i zawodników, którzy szczególnie zasłużyli się w dziejach Rajdów Polski.

Obszerna zawartość (format zbliżony do A-4), bogactwo szczegółów, staranne opracowanie całości, do tego efektowna szata edytorska; oto niepodważalne walory, które z tej nowości wydawniczej uczyniły atrakcyjną dla kibiców, obecnych i byłych zawodników oraz dla działaczy pamiątkę ze stulecia Rajdów Polski. Album ukazał się w bibliofilskim nakładzie zaledwie 1 000 egzemplarzy. Więcej szczegółów o dziewiątym już tomie serii wydawniczej „Biblioteka AKDP”: www.akdp.org.pl w zakładce „Biblioteka”.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze