Takiego Lego jeszcze nie było! Niezłe klocki...

Takiego Lego jeszcze nie było! Niezłe klocki...

13 lipca 2015
1
Duński producent klocków dla małych i dużych dzieci postanowił stworzyć coś wspólnie z koncernem Daimler AG. Efekty tych prac zaprezentowano kilka dni temu. To będzie hit podczas tegorocznej "gwiazdki".
Loading module...

W ostatnich latach firma Lego przechodziła lekki kryzys, ale chyba udało się go zażegnać, bo właśnie pojawił się zestaw klocków w ramach Lego Technic. Jest to Mercedes-Benz Arocs 3245. To zaawansowana konstrukcja wykorzystująca ramę, zawieszenie, układ sterowania, a także podnośniki.

Jest to jeden z najpopularniejszych użytkowych Mercedesów na świecie. Codziennie setki tysięcy tych samochodów pracuje ciężko w najtrudniejszych warunkach. Zestaw przygotowany przez Lego składa się z 2793 elementów, ale klocki to nie wszystko. Do tego dochodzą jeszcze elementy pneumatyczne oraz elektronika. Jest to najbardziej skomplikowany zestaw w historii Lego Technic. Złożona ciężarówka ma 540 mm długości, 140 mm szerokości oraz 310 mm wysokości. 

Podczas projektowania tego zestawu specjaliści z Lego odwiedzali fabrykę Mercedesa w Worth, aby przyjrzeć się bliżej elementom konstrukcyjnym modelu. Odwzorowanie wszystkich układów w tej ciężarówce stoi na bardzo wysokim poziomie. 

Nie wiemy, ile będzie kosztował Mercedes-Benz Arocs 3245 od Lego, ale ma się pojawić w sklepach 1 września tego roku.

Komentarze

Onek
19 lipca 2015 18:48
Mam ponad 30 lat ale pobawilbym sir tym