Takich aut poszukują Polacy!

Bieżący rok może być rekordowym pod względem liczby importowanych samochodów z zagranicy. Zobaczcie, które samochody królują na liście. Jest kilka zaskoczeń.

Ostatnie raporty pokazują, że do końca tego roku na polskich drogach przybędzie nawet 900 tys. używanych samochodów. Takiego zainteresowania prywatnym importem nie było od ośmiu lat. 

Serwis otomoto.pl opublikował pierwszą dziesiątkę najczęściej wyszukiwanych samochodów. Jak to zwykle bywa, duża część tej listy została zdominowana przez marki od naszych niemieckich sąsiadów. 

Królem tegorocznego rankingu jest Audi A4. Na drugim miejscu znalazł się Volkswagen Golf, a trzecie miejsce zajął Opel Astra. Pierwsza piątka najczęściej wyszukiwanych samochodów to BMW Serii 3 i 5, a także Volkswagen Passat. Ten ostatni zaliczył największy spadek. Jeszcze rok temu zajmował drugie miejsce. Na dalszych pozycjach uplasowały się takie modele jak Audi A6, BMW Serii 5, Ford Focus, Skoda Octavia i Audi A3.

Prawie połowa Polaków poszukuje samochodu w wieku do 6 lat. Następne 25 procent ogranicza pole wyszukiwania do 10-letnich pojazdów. 

Najczęstszym przedziałem cenowym jest kwota pomiędzy 5 a 10 tys. zł. Aż 21 proc. użytkowników było gotowych wydać taką kwotę. Tylko 16 proc. wybrało samochody w przedziale 10-15 tys. zł. Od 15 do 20 tys. zł poszukiwało zaledwie 12 proc. użytkowników portalu. Prawie połowa użytkowników otomoto.pl poszukuje samochodu poniżej 20 tys. zł. 

Najnowsze

Mercedes i Porsche działają razem!

Dwie niemieckie marki ulokowane w Stuttgarcie i jego okolicach postanowiły podać sobie ręce. Zobaczcie, na czym będzie polegać współpraca.

Przedstawiciele Mercedesa i Porsche postanowili zawrzeć porozumienie dotyczące współpracy. Do wspólnych konstrukcji jeszcze daleko, ale na dobry początek zawiązano współpracę w kwestii firmowych muzeów. Jeżeli w te wakacje wybieracie się do jednego z nich, automatycznie otrzymacie 25 procent zniżki na bilet do drugiego. Ta nietypowa współpraca potrwa do 30 grudnia. To oznacza, że za wejściówki do muzeum dorosła osoba zapłaci sześć zamiast ośmiu euro.

Dodatkowo każdy z obiektów będzie w aktywny sposób zachęcał do odwiedzenia konkurencji. W muzeum Porsche w Zuffenhausen zobaczymy legendarny model W111 230 S z 1966 roku. Natomiast w Bad Cannstatt, gdzie znajduje się muzeum Mercedesa, zostanie wystawione Porsche 911 Carrera 2.7 z 1975 roku. 

Oba obiekty są otwarte od wtorku do niedzieli w godzinach od 9 do 18.

Najnowsze

MV Agusta i Zagato stworzą motocykl?

Ten obrazek został dotarł do większości fanów włoskich motocykli na całym świecie bez jakiegokolwiek słowa wytłumaczenia. Wygląda na to, że studio Zagato nawiązało współpracę z marką MV Agusta.

Kilka dni temu na profilach społecznościowych obu firm pojawił się tajemniczy obrazek, a pod nim podpis „Exploring new horizons… #comingsoon #mvagusta #zagato””. Wygląda na to, że obie firmy nawiązały nić współpracy, czego owocem może być nowy motocykl. Więcej informacji uzyskamy dopiero 4 września, ponieważ taka data pojawiła się na obrazku. Póki co w sieci pojawia się sporo wizji i teorii.

O MV Agusta mówiono przez ostatnie miesiące wyłącznie w kontekście problemów finansowych. Jakiś czas temu dotarły do nas plotki o tym, że firma może spobować swoich sił na rynku trójkołowców. Miałoby to sens, ponieważ Włosi sugerowali jakiś czas temu możliwą współpracę z amerykańską firmą. Rynek na tego typu pojazdy cały czas rośnie, a kooperacja z Zagato zaowocowałaby produktem o nietuzinkowym wyglądzie. Włoskie studio ma już spore doświadczenie na rynku motoryzacyjnym. Przez lata stworzyło wiele projektów dla takich marek jak Alfa Romeo czy Aston Martin.

Póki co pozostają nam spekulacje. Więcej informacji na temat MV Agusta i Zagato już za miesiąc.

Najnowsze

Tak się zrzuca Humvee z samolotu

W jednej ze scen ostatniej serii "Szybkich i Wściekłych 7" możemy zobaczyć sceny zrzucania na ląd samochodów. Amerykańskie wojsko robi takie operacje co kilka dni, bez pomocy kaskaderów i Vina Diesla.

Na tym filmie możecie zobaczyć operację, o której pewnie nie raz słyszeliście, ale rzadko kiedy jest tak dokładnie filmowana. Podczas przelotu nad poligonem na wysokości 5 tys. stóp samolot transportowy C-17 Globemaster rozpoczyna procedurę zrzucania ośmiu egzemplarzy Humvee. 

Całość odbywa się automatycznie przy pomocy mechanicznych gąsienic, które przesuwają „paczkę” z samochodem do krawędzi otwartego włazu. Następnie, jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, powinien otworzyć się spadochron, a po kilkudziesięciu sekundach na lądzie samochód jest już w pełnej gotowości bojowej. Zobaczcie, jak to wygląda taki zrzut. 

Dla ciekawskich mamy jeszcze film, na którym możecie zobaczyć, co się dzieje, gdy coś pójdzie nie tak.

 

Najnowsze

Papieski Golf trafi na aukcję

Podczas Światowych Dni Młodzieży, które właśnie się skończyły, papież Franciszek przemieszczał się Volkswagenem Golfem Sportsvan. Teraz samochód zostanie zlicytowany, a dochód przeznaczony na zakup mobilnej kliniki dla uchodźców.

Przez kilka dni pielgrzymki papież Franciszek poruszał się jednym z kilku egzemplarzy Volkswagena Golfa Sportsvan. Samochody o numerach rejestracyjnych K1 POPE, K2 POPE, 3 POPE, K4 POPE skonfigurowano w podstawowej wersji wyposażeniowej Trendline, która wg cennika kosztuje od 70 490 zł. Pod maską każdego zamontowano silnik 1,2 o mocy 85 KM. Papież, który wielokrotnie podkreślał, że nie lubi luksusu i przepychu zażyczył sobie by poza podstawowym wyposażeniem na pokładzie były tylko dywaniki.

Jedno z aut, które uczestniczyło w czasie Światowych Dni Młodzieży trafi na licytację na stronie we4charity.com, w ramach akcji #Misericordes Caritas Archidiecezji Krakowskiej. Fundusze z licytacji zostaną przeznaczone na zakup mobilnej kliniki dla uchodźców z Syrii. Potrzeba na nią aż 700 tys. zł. Reszta kwoty zostanie rozdysponowana na na zakup wyposażenia domu i magazynu na dary w Brzegach. 

Licytacja papieskich Golfów rusza 1 sierpnia i potrwa do końca miesiąca. W ramach aukcji na cele charytatywne trafi również biały rower Colnago Tour de Pologne podarowany przez Czesława Langa oraz koszulka Jakuba Błaszczykowskiego.

 

Najnowsze