Tak wygląda nowy Opel Astra V z gliwickiej fabryki

Piąta generacja Opla Astry zadebiutuje oficjalnie dopiero jesienią podczas targów motoryzacyjnych we Frankfurcie, ale producent zaprezentował w internecie pierwsze zdjęcia oraz informacje. Samochód będzie nadal produkowany w gliwickiej fabryce Opla.

Nowa generacja została mocno odchudzona. Producent mówi o przedziale od 120 do 200 kg, dzięki zupełnie nowej architekturze nadwozia. Karoseria jest teraz lżejsza o 20 procent, a jej całkowita masa wynosi 280 kg. Płyta podłogowa waży o 50 kg mniej, dzięki zastosowaniu wytrzymałej i lekkiej stali.

Nowa generacja uległa również skurczeniu. Samochód jest teraz o 5 cm krótszy, a jego całkowita długość wynosi 4,37 metra. Rozstaw osi został skrócony o 2 cm, ale mimo tego wewnątrz jest jeszcze więcej miejsca na nogi. Poprawiono również aerodynamikę nadwozia. Współczynnik Cx wynosi 0,30, w głównej mierze dzięki obniżeniu wysokości o 2,6 cm. 

Pod maskę nowego modelu trafią dobrze znane silniki. Jednostką podstawową będzie diesel 1.6 CDTI o mocy 95 KM. Podstawowym silnikiem benzynowym jest 1.0 ECOTEC. Trzycylindrowa jednostka rozwinie moc 105 KM. W gamie jednostek pojawi się także 1.4 ECOTEC o mocy 145 KM. 

W nowej astrze pojawią się na wyposażeniu lampy LED IntelliLux, zapewniające lepszy zasięg niż dotychczasowe lampy ksenonowe. We wnętrzu pojawi się nowy system rozrywki kompatybilny z technologią Android Auto oraz CarPlay. Ośmiocalowy ekran dotykowy będzie umożliwiał komunikację za pomocą LTE.

Nowa Astra zostanie zaprezentowana oficjalnie już jesienią podczas targów motoryzacyjnych we Frankfurcie. Samochód wejdzie do sprzedaży jeszcze w tym roku.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze