Ta Toyota zaparkuje wszędzie

Każdy młody kierowca jest mistrzem parkowania. Z czasem umiejętności w tej dziedzinie się osłabiają. Na ratunek przychodzą omnikierunkowe koła, które pozwolą wjechać w najbardziej ciasne miejsce.

Kanadyjski inżynier i wynalazca, William Liddiard, zaprezentował rozwiązanie, które jest znane z innych urządzeń, ale dotąd nie było stosowane w motoryzacji. Oto specjalne, omnikierunkowe koła, które pozwalają przemieszać się w każdym kierunku, a także obracać się wokół własnej osi bez konieczności poruszania kierownicą.

Swój wynalazek zamontował w wysłużonej Toyocie Echo, która pokazuje możliwości tego systemu. Rozwiązanie sprawdza się w każdych warunkach drogowych i pogodowych. W razie potrzeby opony stworzone przez Liddiarda mogą mieć taką samą charakterystykę jak standardowe ogumienie w samochodzie.

Twórca rozwiązania uważa, że jest to pierwszy tego typu wynalazek na świecie. Podobno rozwiązanie zostało zaprojektowane tak, aby pasowało do każdego samochodu i umożliwiało jazdę po publicznych drogach. Kanadyjczyk szuka inwestora, który pozwoli uruchomić produkcję tego projektu.

Tymczasem wyobraźcie sobie, ile czasu na parkowanie można byłoby zaoszczędzić przy pomocy omnikierunkowych kół.

Komentarze:

Anonymous - 5 marca 2021

no bez kitu, parkowanie taką toyotą to żaden problem, nie ma chyba już nic prostszego.

Anonymous - 5 marca 2021

chyba kupię tą toyotę żonie, bidulka ma problemy z parkowaniem. a biorąc tą toyotę przynajmniej bym miał pewność, że nie zajeździ.

Pokaż więcej komentarzy
Pokaż Mniej komentarzy
Schowaj wszystkie

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze