Szybko na stacje!
Media ostrzegają - ceny paliw pójdą niedługo w górę. Spieszmy na stację benzynową i zatankujmy nasz samochód do pełna. Możemy zaoszczędzić nawet kilkadziesiąt złotych.
![]() |
| fot. Motocaina |
Międzynarodowe podwyżki paliw docierają do Polski i to wcale nie powoli. Dwa tygodnie temu baryłka ropy naftowej kosztowała na giełdzie w Londynie 70-71$, dziś kosztuje już 77$. A to oczywiście będzie rzutować na ceny wyświetlane na dystrybutorach.
Jak donosi monitorujący ceny detaliczne paliw w naszym kraju serwis e-petrol, dziś przeciętna cena litra najpopularniejszej 95-tki wynosi 4,33 złotego. Prawdopodobnie jednak już wkrótce wzrośnie o kilka groszy… tak stało się z olejem napędowym, którego średnia cena po podwyżce dobija już do 4 złotych i z autogazem. A będzie jeszcze więcej!
Gdzie warto dzisiaj zatankować? Na Górnym Śląsku – tam benzynę i olej napędowy kupimy najtaniej. Najdrożej jest za to w Opolu, a mieszkanki warmińsko-mazurskiego powinny uważnie śledzić na pobliskich stacjach ceny ropy.
Wszystkie za to powinnyśmy rozważyć zatankowanie naszych aut do pełna. Zapowiada się podwyżka cen paliwa o kilka groszy, co przy tankowanych kilkudziesięciu litrach zawsze skutkuje większymi wydatkami z naszej kieszeni.
Źródło: e- petrol
Zostaw komentarz:
Najnowsze
-
TEST Mercedes G 580 EQ – Profanacja, a może strzał w dziesiątkę?
Kiedy Mercedes zaprezentował elektryczną wersję G-Klasy, część fanów modelu niemal odruchowo ogłosiła to profanacją. Trudno się dziwić – mówimy przecież o samochodzie, który przez dekady budował swoją legendę na potężnych jednostkach spalinowych, surowym charakterze i terenowych możliwościach. Tymczasem dziś pod kultowym nadwoziem pracują wyłącznie silniki elektryczne. Czy jednak Mercedes G 580 EQ rzeczywiście zatracił swój […] -
Ubezpieczenie assistance – dlaczego to kluczowy element ochrony każdego kierowcy?
-
TEST Nowy Ford Explorer – mniej wypraw, więcej miasta. I to nawet ma sens
-
Wojna o obwodnicę Warszawy. Mieszkańcy blokują jeden z wariantów S50 – którędy pobiegnie trasa?
-
Samochody elektryczne: 370 mld zł strat w rok. Co poszło nie tak? Koncerny wracają do spalinówek i toną w długach

Komentarze:
Anonymous - 5 marca 2021
Czy ktoś może wyjaśnić mi dlaczego ceny na stacjach z dnia na dzień skoczyły o 10-15gr w górę? Przecież to jakaś pieprzona zmowa! Baryłka tanieje, dolar też a ceny w górę! Co to ma do cholery być!
Anonymous - 5 marca 2021
Czy ktoś może wyjaśnić mi dlaczego ceny na stacjach z dnia na dzień skoczyły o 10-15gr w górę? Przecież to jakaś pieprzona zmowa! Baryłka tanieje, dolar też a ceny w górę! Co to ma do cholery być!