Quantcast
Paula Lazarek

Szybcy i wściekli czy rozsądni i oszczędni? Wiemy, czym kierują się mężczyźni przy wyborze auta

W jakim celu mężczyźni korzystają z samochodu i jakie cechy użytkowania auta liczą się dla nich najbardziej?

Według badania 93 proc. mężczyzn posiadających prawo jazdy kategorii B posiada także własny samochód. 66 proc. korzysta z niego codziennie, 24 proc. jeździ przynajmniej raz w tygodniu, 5 proc. prowadzi pojazd tylko przy specjalnych okazjach, 3 proc. mężczyzn nie potrafi określić częstotliwości, z jaką korzystają z samochodu, a 2 proc. robi to tylko w weekendy. A w jakim celu mężczyźni korzystają z samochodu? Zgodnie z deklaracjami z badania Panowie najczęściej jeżdżą…na zakupy (65 proc.)

Na drugim miejscu znalazł się dojazd do pracy (64 proc.), oraz wyjazd za miasto (63 proc.). 57 proc. mężczyzn wskazało, że korzysta z auta podczas weekendowych i wakacyjnych wyjazdów, a 26 proc. używa samochodu, wożąc dzieci do szkoły czy przedszkola. Wyniki badania pokazują także, jakie są według mężczyzn trzy najważniejsze cechy użytkowania auta. Aż 59 proc. mężczyzn wskazało bezpieczeństwo, 57 proc. komfort podróżowania, a 48 proc. badanych niskie koszty użytkowania. Kolejnymi ważnymi czynnikami korzystania z samochodu okazały się także niezależność, która jest ważna dla 46 proc. mężczyzn, ¼ badanych wskazała szybkość, 16 proc. wygląd samochodu, a 10 proc. pełną wiedzę techniczną na temat pojazdu.

Mężczyźni wynajmujący auta cenią sobie przede wszystkim proste formalności (39 proc.) i jasne zasady wynajmu aut z wypożyczalni (38 proc.). 34 proc. respondentów doceniło także szybkość realizacji usługi wynajmu krótkoterminowego samochodu. Dla wynajmujących ważne są też takie kwestie jak atrakcyjna cena (31 proc.), niezawodność samochodu, w tym pewność, że jest regularnie serwisowany (29 proc.) oraz pełen pakiet usług dodatkowych (28 proc.).

Mężczyźni podchodzą do tematu bardzo rozsądnie, zwracając uwagę na przejrzystość zasad wynajmu i wygodę. Jednak nie zapominają o cenach i dodatkowych usługach takich jak assistance, które przy wynajmie krótkoterminowym są standardem. Co ciekawe, respondenci, którzy jeszcze nigdy nie mieli styczności z wynajmem samochodów z wypożyczalni, obawiają się wysokich cen (29 proc.).

Badanie PZWLP pokazało, że mężczyźni są bardzo rozważni w swoich wyborach. Zwracają uwagę nie tylko na formalności i ceny, ale również na możliwości, jakie daje im auto czy wynajem krótkoterminowy pojazdu z wypożyczalni. Często decydują się na wypożyczenie samochodu na wyjazd czy okazję specjalną. Nic dziwnego – w tego typu sytuacjach zwykle pozostawia się przypadkowi małe pole do popisu – stawiając na sprawdzone i pewne rozwiązania. 

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze