Sztuka w stylu BMW

Design BMW to nie tylko piękne samochody, ale i ekstrawaganckie dzieła sztuki. Piękne czy przerażąjące? Pełne symboliki czy może jasne jak słońce? Obejrzyjcie i oceńcie same!

„Dzieło sztuki” od BMW
fot. BMW

To nie jest zwykła sztuka użytkowa, ale pełne symboliki dzieło. Co więcej, niezrozumiałe chyba dla większości społeczeństwa. Znajomość marki BMW oraz uwielbienie jej samochodów niestety w zrozumieniu nie pomoże. Oto „Dwelling Lab” dzieło BMW i duńskiej firmy tekstylnej Kvadrat.

Mieszkalne laboratorium (dosłowne tłumaczenie z angielskiego) jest zbudowane przez designerów: Patricię Urquiola i Giulio Ridolfo z pięciu geometrycznych stożków tworzących swym kształtem zarys samochodu, a jego wnętrze z racji ustawionych charakterystycznie foteli również przypomina to z auta – BMW serii 5 Gran Turismo. Dzieło pokryte jest materiałem Kvadratu, a pięć stożków ma podobno symbolizować pięć punktów widzenia we wnętrzu Gran Turismo.

Może lepiej by BMW zajęło się samochodami niż sztuką, bo tamte nie tylko są piękne, ale i praktyczne. Każdy rozumie też ich przesłanie, nawet jeśli się z nim nie zgadza.

Jeśli ktoś chciałby jednak przypatrzeć się niecodziennemu designowi od BMW, Dwelling Lab będzie można obejrzeć na targach Milano Design Week od 14 kwietnia.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze