Symulator wykaże Twoją dekoncentrację

W dniach 19-27 lipca 2009 roku odbędą się w różnych miastach w Polsce pokazy Symulatora Bezpiecznej Jazdy wykorzystującego Toyotę Corollę Verso oraz interaktywną wirtualną platformę 3D. Urządzenie demonstruje jak istotna jest koncentracja podczas jazdy. Sprawdź, czy zobaczysz pokaz w swoim mieście.

Symulator Bezpiecznej Jazdy jest to nowoczesne narzędzie edukacyjne wykorzystujące rzeczywisty samochód (Toyota Corolla Verso) oraz interaktywną wirtualną platformę 3D.

fot. ITS

Kierowca podczas próby wykorzystuje elementy sterowania samochodu m.in. kierownicę oraz pedały. Platforma interaktywna pozwala natomiast dostosować narzędzie do warunków lokalnych.

Symulator demonstruje jak istotna jest koncentracja podczas jazdy. Dzięki urządzeniu każdy uczestnik może poznać swoje możliwości i ograniczenia. Instruktor po próbie analizuje i przedstawia błędy popełnione przez kierowcę. Istnieje możliwość włączenia specjalnego trybu – pod wpływem alkoholu. Tryb może zostać naniesiony na pokonaną trasę po skończonej próbie. Jest to doskonały sposób, aby zaprezentować konsekwencje wynikające z prowadzenia po alkoholu, przede wszystkim młodym osobom. Oczywiście to tylko niektóre możliwości symulatora.

W dniach 19-27 lipca 2009 roku Instytut Transportu Samochodowego, Fundacja KRZYŚ oraz TOP-25 wspólnie z partnerami organizują pokazy Symulatora Bezpiecznej Jazdy, które odbędą się w całej Polsce:

– 19.07 Orneta – Opin,
– 20.07 Pisz – Plac Daszyńskiego,
– 21.07 Radom – Carrefour,
– 23.07 Gdańsk – Plac Zebrań Ludowych,
– 24.07 oraz 25.07 Warszawa – WORD, ul. Odlewnicza 8,
– 27.07 Wrocław – WORD, ul. Ziębicka 34-38.

Źródło: ITS

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze