Światowy zlot Citroena 2CV w Toruniu. Wybierasz się?

Już 28 lipca Toruń będzie stał pod znakiem 2CV. Kilka tysięcy egzemplarzy pojawi się w Toruniu, gdzie odbędzie sie największy, światowy zlot fanów tego samochodu.

21. światowy zlot popularnych „kaczek”, czyli Citroenów 2CV odbędzie się w dniach 28 lipca – 2 sierpnia w Toruniu. Impreza ma długą historię, bowiem jest organizowana do 1975 roku. Poprzednie edycje odbywały się we Francji oraz Hiszpanii.

Tegoroczna edycja zlotu 2CV przyjmie aż 1757 samochodów, którymi przyjedzie 3514 uczestników. Będą to nie tylko członkowie klubów 2CV z całego świata, ale także miłośnicy modelu i osoby prywatne. 

Kultowy Citroen przez 42 lata produkcji powstał w ponad pięciu milionach egzemplarzy, a podczas wydarzenia będzie można odwiedzić ekspozycję, gdzie pojawią się najbardziej znane modele tej marki. Uczestnicy imprezy będą mogli wziąć udział w różnych zawodach takich jak wyścigi terenowe czy konkursy polegające na montażu i demontażu kultowego modelu. Przez miasto przejedzie również parada na prawie 900 Citroenów.

Na zlocie pojawią się także giełdy wymiany i konkursy elegancji, gdzie 2CV będzie porównywany z takimi modelami jak Ami 6, Ami 8, Dyane czy Mehari.

Przy okazji całego wydarzenia na toruńskiej Motoarenie odbędą się liczne koncerty oraz atrakcje dla dzieci.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze