Światowy zlot Citroena 2CV w Toruniu. Wybierasz się?

Już 28 lipca Toruń będzie stał pod znakiem 2CV. Kilka tysięcy egzemplarzy pojawi się w Toruniu, gdzie odbędzie sie największy, światowy zlot fanów tego samochodu.

21. światowy zlot popularnych „kaczek”, czyli Citroenów 2CV odbędzie się w dniach 28 lipca – 2 sierpnia w Toruniu. Impreza ma długą historię, bowiem jest organizowana do 1975 roku. Poprzednie edycje odbywały się we Francji oraz Hiszpanii.

Tegoroczna edycja zlotu 2CV przyjmie aż 1757 samochodów, którymi przyjedzie 3514 uczestników. Będą to nie tylko członkowie klubów 2CV z całego świata, ale także miłośnicy modelu i osoby prywatne. 

Kultowy Citroen przez 42 lata produkcji powstał w ponad pięciu milionach egzemplarzy, a podczas wydarzenia będzie można odwiedzić ekspozycję, gdzie pojawią się najbardziej znane modele tej marki. Uczestnicy imprezy będą mogli wziąć udział w różnych zawodach takich jak wyścigi terenowe czy konkursy polegające na montażu i demontażu kultowego modelu. Przez miasto przejedzie również parada na prawie 900 Citroenów.

Na zlocie pojawią się także giełdy wymiany i konkursy elegancji, gdzie 2CV będzie porównywany z takimi modelami jak Ami 6, Ami 8, Dyane czy Mehari.

Przy okazji całego wydarzenia na toruńskiej Motoarenie odbędą się liczne koncerty oraz atrakcje dla dzieci.

Najnowsze

Limitowane Renault Twingo od bizuu

Coraz więcej marek motoryzacyjnych wchodzi w mariaż z firmami modowymi. Tym razem polski oddział Renault przygotował specjalną wersję modelu Twingo nawiązującą do tegorocznej kolekcji bizuu.

Miejskie Renault w specjalnym wydaniu powstało pod czujnym okiem projektantek pracujących dla marki bizuu, czyli Blanki Jordan i Zuzanny Wachowiak. 

Limitowana wersja sygnowana marką modową bizuu powstała na bazie wersji Intens Energy TCe90. Projektantki zadbały o to, żeby elementy wyposażenia samochodu nawiązywały do najnowszej kolekcji marki przeznaczonej na sezon wiosna-lato 2015.

Auto wyróżnia się nietypowym kolorem. Jest to pastelowa barwa o niebieskim odcieniu. W tym modelu spotkamy także charakterystyczną osłonę dźwigni zmiany biegów oraz przenośny schowek-torebkę wykonaną z materiału, nawiązującą do motywów kwiatowych. 

Ponadto każda właścicielka tego samochodu otrzyma specjalny brelok oraz bon zniżkowy na zakupy w butikach bizuu. Żeby stać się szczęśliwą posiadaczką Renault Twingo w specjalnej wersji, trzeba zainwestować co najmniej 46 300 złotych. Polską ambasadorką tego modelu jest aktorka – Katarzyna Glinka, współpracująca z francuską marką już od kilku lat.

Najnowsze

„Przegazówki” i głośna muzyka będą nielegalne!

Koniec z popisówkami na parkingu i wkręcaniem silnika na wysokie obroty ku uciesze gapiów. Londyn wypowiada wojnę właścicielom supersamochodów.

Władze Londynu od kilku lat mają coraz większy problem z właścicielami drogich i szybkich samochodów. W najbliższym czasie zostaną uchwalone przepisy, które ograniczą hałasowanie silnikami na wysokich obrotach oraz gwałtowne przyspieszanie w wąskich uliczkach. 

Władze dzielnic Kensington oraz Chelsea rozmawiały ostatnio z mieszkańcami tych miejsc na temat ograniczeń dla supersamochodów, które wpływają negatywnie na jakość życia w okolicy. Jeżeli nowe przepisy wejdą w życie, za hałasowanie supersamochodem będą grozić wysokie mandaty. Dodatkowo przepisy będą zabraniały przejazdów w konwoju, trąbienia oraz pozostawiania samochodu z włączonym silnikiem. 

W ostatnim czasie szczególnie dali się we znaki właściciele supersamochodów z Bliskiego Wschodu, którzy upodobali sobie Londyn jako wakacyjną destynację dla swoich aut. Ciągłe przejazdy i idący za tym huk z wydechów może być przyjemny dla maniaków motoryzacji lub tzw. spotterów, ale dla mieszkańców już niekoniecznie.

Najnowsze

Goodc

Bikerni – pierwszy i największy klub zrzeszający motocyklistki w Indiach

Wszystko zaczęło się w styczniu 2011 roku od 14-stu motocyklistek w Pune, dzisiaj klub ma oddziały w większości dużych, indyjskich miast.

Celem klubu jest zrzeszanie motocyklistek, udzielanie sobie nawzajem wsparcia i wspólne podróżowanie. Klub ma zasady – by być członkinią grupy należy wyjechać na minimum trzy, wspólne wypady motocyklowe.

Każde miasto organizuje jeden wyjazd w miesiącu, każda strefa (a są 4 w Indiach) wyjeżdża wspólnie co trzy miesiące, a dwa razy w roku spotykają się wszystkie członkinie klubu. Te okazje to: rocznica powstania klubu i Międzynarodowy Dzień Motocyklistki.

Rozpiętość wieku motocyklistek jest duża 17-54 lat, jak i pojemności motocykli 100-1700. Klub prowadzi otwartą politykę i jednoczy wiele środowisk. Pozwala kobietom nabrać pewności siebie i dobrze się bawić we wspólnym towarzystwie.

Najnowsze

Goodc

Trui Hanouelle „elektrogirl” rusza w podróż motocyklem elektrycznym

Trui ma zamiar pokonać trasę 7000 kilometrów z Belgii do Stambułu i z powrotem. W nieśpiesznym tempie - dziennie po ok. 200 km, gdyż na tyle pozwala bateria motocykla.

Trui jest już po pierwszych jazdach testowych i okazało się, że osiągnęła 226 i 252 kilometry na jednym doładowaniu. Motocykl elektryczny najwięcej prądu traci na drogach ekspresowych i autostradach, dlatego motocyklistka będzie je omijać. Poza tym jej celem nie jest sama podróż, a relacje z ludźmi podczas niej.

Audi A6 e-tron concept. Szybkie ładowanie i zasięg nawet do 700 km
Ta doświadczona motocyklistka zajmuje się grafiką, fotografią, uwielbia podróże, rozmowy z ludźmi, jest miłośniczką sztuki i poznawania kultur. To nie jest pierwsze, długodystansowe wyzwanie dla Trui, gdyż wcześniej wraz z koleżanką przemierzała na motocyklach kraje muzułmańskie (30 tys. kilometrów i 15 krajów), czego efektem była wspólna książka „Dziewczyny, muzułmanie i motocykle”.

Motocykl, jaki ma sprostać tej podróży to Zero DS ZF12.5, a na jego pełne naładowanie potrzebny jest czas 10 godzin (110 V lub standardowe 220 V). Waży ponad 200 kg i osiąga maksymalną prędkość 158 km/h. Ma 54 KM, a 100 km/h osiąga w 6,4 sekundy.

Trzymamy kciuki za powodzenie wyprawy, a śledzić jej postępy możecie na blogu: https://truihanoulleblog.wordpress.com/2015/07/

Najnowsze