Suzuki Baleno chce podbić segment hatchbacków w Europie

Najnowszy hatchback Suzuki został zaprezentowany podczas salonu motoryzacyjnego we Frankfurcie we wrześniu ubiegłego roku. Teraz Suzuki ogłasza początek sprzedaży modelu Baleno w Europie.

Suzuki Baleno to najnowszy, 5-drzwiowy hatchback. Według producenta ma zapewniać dużą przyjemność z jazdy i spełniać oczekiwania współczesnych klientów pod względem niskiego zużycia paliwa, nowoczesnych technologii i ciekawego wzornictwa. Opracowana w ramach programu „Suzuki Next 100” nowa płyta podłogowa o zwiększonej sztywności i mniejszej masie ma pozytywnie wpływać na niskie zużycie paliwa, świetne prowadzenie i stabilność, ciche wnętrze auta.

Baleno może być napędzane przez turbodoładowany silnik Boosterjet z bezpośrednim wtryskiem paliwa lub Dualjet o pojemności 1,2 l z podwójnym wtryskiem paliwa, który dostępny jest także z systemem SHVS. System ten – z ang.: Smart Hybrid Vehicle by Suzuki – to napęd hybrydowy typu mild hybrid, wyposażony w alternator zespolony z rozrusznikiem ISG, z ang.: Integrated Starter Generator, który wspiera pracę silnika podczas przyspieszania oraz odzyskuje energię z hamowania.

W październiku ubiegłego roku Baleno zostało wprowadzone do sprzedaży w Indiach. W Europie model ten trafi do salonów wiosną.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze