SuperTest Ekonomii

320 kilometrów do pokonania na trasie Warszawa-Poznań, 20 samochodów i pytanie, kto pojedzie najekonomicznej, najekologiczniej i najbezpieczniej?

Czy nowe Polo zwycięży w SuperTeście?
fot. Volkswagen

20 najprzeróżniejszych aut ustawi się już wkrótce na starcie organizowanego przez Auto Klub Dziennikarzy Polskich VII Supertestu Ekonomii. Uczestnicy na trasie Warszawa-Poznań (od stacji Statoil do stacji Statoil – sponsora imprezy) sprawdzą, kto jeździ ekonomicznie, ekologicznie i bezpiecznie i jak sprawują się dostnępne na pokskim rynku samochody. Zwieńczeniem trasy będzie organizowany w Poznaniu Dzień Eco-Drivingu.

Wśród zawodników aż siedem załóg siądzie za kierownicą samochodów zasilanych gazem ziemnym. Będą to dwa minivany: Opel Zafira 1.6 CNG i Volkswagen Touran EcoFuel 2.0, samochody dostawcze: VW Caddy EcoFuel 2.0 i Iveco Daily 50C14G oraz Tedom – autobus.

Kompaktowa Honda Insight oraz debiutująca Honda CR-Z GT, a także były zwycięcza Supertestu z 2007 roku Toyota Prius reprezentować będą auta hybrydowe.

Nie zabraknie też aut tradycyjnych, napędzanych silnikiem spalinowym: Skody Fabii i Octavii, Volkswagena Polo Blue Motion, Citroena C3 1.6 HDi, Chevroleta Spark 1.2 i Fiata 500 z lubianym silnikiem 1.3 JTD MultiJet. Obok niewielkich gabarytowo aut na pewno wyróżniać będzie się też debiutujący w ekologicznych testach Infiniti FX – luksusowy SUV, który patrząc na jego parametry zwycięża raczej w kategoriach „największy”.

Na ciekawy test zapowiada się też przejazd Opla Astry. Dwa samochody trzeciej generacji zostaną wystawiane przez firmę Michelin i wyposażone w różne ogumienie. Czy Michelin Energy Saver po raz kolejny udowodni swoją przewagę nad mało ekonomiczną konkurencją?

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze