Stłuczka z ambulansem na skrzyżowaniu

Stłuczka z ambulansem na skrzyżowaniu
Ambulans był dobrze widoczny i słyszalny z daleka. Co zatem robił kierowca Mitsubishi?

Już na początku nagrania dobrze słychać sygnały dźwiękowe ambulansu, który dopiero po chwili pojawia się w kadrze. Jego kierowca skręca w lewo na czerwonym świetle, ale robi to dość zdecydowanie - przecież auta z naprzeciwka dopiero ruszają. Karetki nie zauważył jednak ani nie usłyszał kierujący Mitsubishi Outlanderem, który zaczął hamować dopiero, kiedy ambulans znalazł się przed jego maską.

Jak mógł go nie widzieć, ani nie słyszeć? A może nie wiedział, że powinien mu ustąpić? Niestety dla kierowcy karetki jazda na sygnale nie oznacza, że ma on pierwszeństwo przed innymi użytkownikami dróg. Mają oni jedynie obowiązek ułatwienia mu przejazdu, więc w tej sytuacji, kiedy wjechał na skrzyżowanie na czerwonym świetle, wina leży po jego stronie.

Konwersacje Facebook
Dołącz do dyskusji
Informujemy, że wszystkie komentarze są monitorowane przez administratorów strony i mogą być usunięte jeżeli obrażają osoby lub zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby, zawierają wulgaryzmy, treści pornograficzne, propagują alkohol, narkotyki, obrażają inne narodowości, religie, rasy ludzkie, przyczyniają się do łamania praw autorskich, czy w jakikolwiek inny sposób naruszają prawo. Nadużycia będą zgłaszane do właściwego dostawcy.