Star Wars zaatakował Volkswagena

Grupa niezidentyfikowanych osobników z odległej galaktyki zaatakowała Volkswagena. Atak był skoordynowany i według świadków doskonale przygotowany...  

Tak mógłby brzmieć poranny news, ale uspakajamy wszystkich to tylko nowa reklama Greenpeace. Organizacja ta stara się namówić niemieckiego producenta samochodów do zmiany polityki. Aktywiści mają wątpliwości, co do prezentowanych przez grupę Volkswagen wyników dotyczących redukcji emisji gazów cieplarnianych. Działacze twierdzą, że gigant motoryzacyjny „wydaje miliony euro każdego roku na lobbowanie grup, które starają się zatrzymać zwiększenie redukcji emisji gazów cieplarnianych z 20% do 30% do roku 2020″.

Apelując po przez film reklamowy w sposób zabawny, aby grupa VW przeszła na „Jasną stronę mocy”. Jak podkreśla Andre Davies z Greenpeace:

– Nie wszystko jest stracone. Wyczuwamy dobro w Volkswagenie –  podsumowuje:

– Mają oni inżynierów oraz technologię do stworzenie jednych z najbardziej wydajnych pojazdów na Ziemi.

 

Najnowsze

Nobuhiro “Monster” Tajima bije rekord Pikes Peak – film

Nobuhiro "Monster" Tajima podczas 89. edycji Pikes Peak International Hill Climb pobił swój własny rekord z 2007 roku o 10 sekund osiągając czas przejazdu poniżej bariery 10 minut. Zapraszamy do obejrzenia materiału.

Tajima na zdjęciu z Brianne Corn – pierwszą kobietą, która od 27 lat zdobyła Pikes Peak.
fot.Brianne Corn Racing

Zobaczcie onboard z 910-konnego Suzuki SX4 Hill Climb Special, którym Nobuhiro „Monster” Tajima uzyskał rekordowy czas przejazdu 9:51.278 na trasie  liczącej 20 kilometrów i 156 zakrętów, gdzie różnica poziomów startu i mety wynosi ponad 1400 metrów, a linię mety umieszczono na wysokości 4300 m.n.p.m. Dodamy tylko, że Tajima ma 61 lat.

 

 

 

 

 

 

 

 


 

Najnowsze

Kobieta zdobywa górę Pikes Peak

W tym roku po raz pierwszy od 27lat na najwyższym podium najtrudniejszego wyścigu w Stanach Zjednoczonych - Pikes Peak International Hill Climb stanęła kobieta - Brianne Corn.

Pochodząca z miejscowości San Marcos w stanie Teksas Brianne Corn była jedną z pięciu biorących w tym roku w wyścigu kobiet. Był to już jej 3 start na Pikes Peak. (2009 Pikes Peak Pro 750 MC 14:31.338, 2010 Pikes Peak Pro 750 MC 14:33.5).

Tym razem  zawodnicza uzyskała najlepszy czas 11: 56: 422 w klasyfikacji samochodów z napędem na obie osie 4×4.

Wcześniej wyczynu tego dokonała Michele Mouton z Francji, zdobywając szczyt w 1984 roku z czasem 11: 525: 39 swoim Audi Quattro.

2011 Pikes Peak International Hill Climb
fot. Brianne Corn Racing

Jak dotychczas Corn może pochawalić się długą listą zdobytch tytułów, między innymi:

2 miejsce 2006 SCCA Solo National Championships GS
2 miejsce 2007 SCCA Solo National Championships GSL
2 miejsce 2007 Rally de Paris G2
4 miejsce 2009 SCCA Solo National Championships, BM
2 miejsce 2010 SCCA Solo National Championships, BM
1 miejsce 2011 100 Acre Wood, Open Light
1 miejsce 2011 Trespassers Will, Open Light

2011 Pikes Peak International Hill Climb
fot. Brianne Corn Racing

Poza tym w 2006 roku została uznana za kierowcę roku serii SCCA, a jej pozostałe osiągnięcia to:
2007 Baja 1000 Navigator Class 3 Truck
2008 SCCA Solo National Tour, Outstanding Driver
2008 Bonneville Speedweek MPSVBG500cc World Record
2008 SCCA Solo National Championships, BML National Champion
2009 Texas Mile 200 MPH Club (motorcycle)
2009 SCCA BM Divisional Champion

Poza pasją do sportu motorowego na co dzień Brianne oddaje się fotografii. Ma ogromne doświadczenie w fotografowaniu dzieł sztuki i rzadkich artefaktów do galerii i muzeów. Wiele lat spędziła również robiąc zdjęcia przyrody.

 

 

Najnowsze

Szybcy i wściekli 6?

Po ogromnym sukcesie kasowym " Szybkiej piątki" (Fast Five), gdzie Film w pierwszym tygodniu zarobił na świecie ponad 86 milionów dolarów, zapadał decyzja - będzie następna część. Znamy już datę premiery.

Kolejna przygoda na ekranach już w 2013 roku.
fot. blogspot

Nie bez powodu produkcje filmowe to najlepszy towar exportowy w Stanach Zjednoczonych. Wkońcu pracują tam między innymi ludzie, którzy w 2001 roku uwierzyli, że film z małym budżetem, bardzo prostą fabułą, poruszający temat wyścigów ulicznych podbije światową publiczność i zapoczątkuje sagę kasowych produkcji.

6 maja miała miejsce premiera 5 już części „Fast Five” przygód Doma i Briana. Po kolejnym wielkim sukcesie  studio NBC Universal wyznaczyło już datę pokazu kolejnej odsłony. „The Fast and Furious 6″, gdyż tak brzmi oryginalny tytuł filmu ma ukazać światło dzienne w maju 2013 roku.

Na chwilę obecną producenci potwierdzili, że scenariusz do filmu napisze Chris Morgan, a za kamerą stanie Justin Lin, który wyreżyseruje obraz. Oczywiście nie zabraknie głównych bohaterów Doma (Vin Diesel) i Briana (Paul Walker). W kolejnej części potwierdzono również udział Michelle Rodriguez, Jordany Brewster oraz Dwayna „The Rock” Johnsona.

Jak zapewniają twórcy filmu, szósta część będzie najbardziej niebezpieczną przygodą spośród dotychczasowych.

 

Najnowsze

Bobby Regester spada z Pikes Peak – film

Szczyt Pikes Peak leży 16 km na zachód od Colorado Springs. O tym, żeby pokonać tam niezwykle trudną trasę marzy wielu. Jednak czasami nawet mając ogromne doświadczenie, nie zawsze się to udaje, o czym ostatnio przekonał się Bobby Regester.

Bobby Regester (ur. 1956 w Boulder, Colorado), były kierowca serii Indy Racing. Jeździł w sezonach 1999-2000. Na swoim koncie posiada również wiele zwycięstw na Pikes Peak International Hill Climb. Obecnie startuje w kategorii Super Stock Car. Na co dzień mieszka w okolicy wzgórza Pikes Peak i zajmuje się sprzedażą nieruchomości na tym terenie.
fot. YouTube

Przedstawiamy materiał filmowy, przedstawiający przerażające ujęcia wypadającegoz trasy kierowcy Bobbiego Regester. Zawodnik stracił kontrolę nad samochodem wychodząc z jednego z ostrych zakrętów na szczycie Pikes Peak.  Bobby spadał z klifu bardzo gwałtownie.

Z groźnie wyglądającego wypadku kierowca wyszedł bez szwanku, ale te 10 sekund z pewnością dostarczyło mu ogromnej dawki adrenaliny! Zobaczcie sami:

 

Najnowsze