Sprzedam kurtkę na motocykl Lucky Strike

Sprzedam kurtkę na motocykl Lucky Strike, nie używana.

Kurtka Lucky Strike, rozmiar: męska M. Kupiona w Londynie. Długość: 65 cm, szerokość w barkach 50 cm.

Nowa, nigdy nie noszona. Ochraniacze w łokciach i na plecach.

Cena 350 złotych.

Więcej info na mail: freeandzia@wp.pl

Nr kontaktowy: 793 217 077

Najnowsze

Kobiety wiedzą, jak kupować auto

Kiedy mowa o kupnie samochodu, mężczyźni powinni uczyć się od kobiet. Czasami bowiem fałszywie pojmowane ego prowadzi ich na manowce.

Zgodnie z niedawno przeprowadzonymi badaniami, mężczyźni mają tendencję do opierania się na tym, co sądzą, że wiedzą i na tym, co w ich własnej opinii wiedzieć powinni, ponieważ tego się od nich oczekuje. Kobiety nie mają takich problemów. Zadają wszelkie pytania, jakie się im nasuną, i to nawet wówczas, gdy mają poczucie, że znają odpowiedź.

Kobiety mają również przewagę nad mężczyznami w kwestiach emocjonalnych. Perspektywa kupna samochodu dostarcza panom adrenalinowego kopa, przez co dają się porwać entuzjazmowi. Panie są jednak bardziej pragmatyczne i poprzedzają decyzję o zakupie auta starannym researchem.

fot. materiały prasowe

Przedstawiciele obu płci różnią się też w oczekiwaniach względem samochodu. Zgodnie z analizą LeaseTrader.com, 95% kobiet stawia na pierwszym miejscu kwestie bezpieczeństwa, a w przypadku kupna samochodu używanego – historię ewentualnych wypadków. Mężczyźni natomiast koncentrują się na właściwościach jezdnych (83%) i właściwościach silnika (75%), na trzecim miejscu stawiając wygląd (74%). Estetyka auta ma wiodące znaczenie tylko dla 46% kobiet. Pragmatyczność pań ujawnia się jeszcze w innym aspekcie – 67% z nich zleca przegląd techniczny auta przed zakupem (dla porównania, to samo robi 55% mężczyzn).

Jeszcze do niedawna wiele kobiet skarżyło się na to, że są ignorowane bądź zawstydzane przez sprzedawców, donosi portal Women-Drivers.com. To się jednak znacząco zmieniło wraz z ekspansją internetu. Kobiety są obecnie bardzo świadomymi i wyedukowanymi klientami. Poświęcają dużo czasu na kompletowanie wiedzy przez zakupem samochodu i nie obawiają się wymagać maksimum uwagi.

 

Źródło: Market Watch

Najnowsze

Film: Robbie Maddison wyżej od samolotów

Robbie Madison to postać, której nikomu nie trzeba przedstawiać. Stunter słynie z niezwykłych pokazów akrobatyki motocyklowej, które zapierają widzom dech w piersiach. W najnowszym filmie przygotowanym przez zawodnika nie zabrakło popisów wysokich lotów - dosłownie. Maddison zafundował nam zastrzyk adrenaliny!

Film powstał dzięki kooperacji zawodnika z grupą DC Teamworks. Oficjalnie, tą krótką produkcję zatytułowano „Air Craft”. Maddison dawał pokaz swoich umiejętności na płycie lotniska wojskowego w Tucson, w Arizonie. Producent nagrania użył części pochodzących niemal z pięćdziesięciu samolotów. Oto efekty: 

Najnowsze

Słynne zawodniczki światowego enduro w Polsce

Enduro Expert School wspólnie z jednym z polskich magazynów, organizują pokazowy przejazd słynnych zawodniczek offroadowych z okazji Mistrzostw Polski Enduro. Impreza odbędzie się już w sierpniu.

O pokazach zawodniczek enduro, które odbędą się we Francji w marcu 2013 pisałyśmy wcześniej tutaj.

Mówią, że przysłowiowe „krew, pot i łzy” to coś, z czym mają do czynienia jedynie mężczyźni. To bardzo mylne stwierdzenie. Wszyscy pasjonaci jazdy off-roadowej doskonale wiedzą, że nie rzadko kobiety związane z tą dyscypliną, stają wobec często bohaterskich wyzwań,co wzbudza w obserwatorach uczucia: podziwu i adoracji. Wiedzą o tym doskonale pracownicy Enduro Expert School, którzy przy pełnej akceptacji Polskiego Związku Motorowego postanowili zorganizować pokazowy przejazd motocyklistek w miejscowości Malechów. Mistrzostwa Polski Enduro będą odbywać się tam w dniach 3-4 sierpnia.

fot. materiały prasowe

Co ważniejsze, dzięki decyzji FIM w ramach SuperEnduro World Championship, podczas pokazowego przejazdu widzowie będą mogli po raz pierwszy zobaczyć klasę kobiet. 

Zobaczymy m.in. takie zawodniczki jak: Laia Sanz, Jane Daniels, Blandine Dufrene i Juliette Berrez. Wśród nich – mamy nadzieję – nie zabraknie też motocyklistek offroadowych z Polski.

Z niecierpliwością czekamy na to sierpniowe wydarzenie!

Najnowsze

Jadę z wiatrem poprzez świat

Uderzenie w samochód gałęzi, groźne rozproszenie uwagi, a nawet zepchnięcie samochodu z toru jazdy – to wszystko może spowodować wiatr. W 2011 roku podczas silnego wiatru na drogach wydarzyło się 329 wypadków, podczas których zginęło 61 osób, a  411 zostało rannych.

Silne wiatry mogą być bezpośrednią przyczyną wielu wypadków drogowych. W zimie silny wiatr, czyli wiatr o prędkości co najmniej 11 m/s, występuje w ciągu 15 – 30% dni.  Należy pamiętać, żeby podczas takiej pogody nie zostawiać samochodu pod drzewem czy słupem energetycznym. Jeśli w dzień silnych porywistych wiatrów planujemy podróż, to lepiej ją przełożyć do czasu poprawy warunków. Jeżeli musimy wyruszyć, to dbajmy o to, żeby zarezerwować sobie na podróż znacznie więcej czasu niż zwykle, ponieważ w takich warunkach należy przemieszczać się na tyle wolno, żeby móc reagować adekwatnie do sytuacji na drodze. Im większa prędkość samochodu, tym dalej silny podmuch może przesunąć pojazd, zanim odzyskamy nad nim kontrolę.

fot. Renault

Podczas porywistych wiatrów należy mieć na uwadze ryzyko zmniejszenia przyczepności, które zwiększa się, gdy wykonujemy manewr skręcania lub hamujemy. Istnieje wówczas prawdopodobieństwo, że nasz samochód zostanie przesunięty z prawidłowego toru jazdy, co może doprowadzić do wypadku.

Porywiste wiatry są najbardziej odczuwalne na otwartych odcinkach dróg i mostach. Podczas silnych podmuchów kierowca musi odpowiednio reagować, dostosowując ustawienie kół do kierunku wiatru, aby zrównoważyć jego siłę.

 

Źródło: Szkoła Jazdy Renault

 

Najnowsze