Sprzedaje trofeum żeby wystartować w rajdzie

Sprzedaje trofeum żeby wystartować w rajdzie
To prawdziwe poświęcenie dla pasji. Louise Cook to Brytyjka, która postanowiła spieniężyć swoje najważniejsze trofeum, żeby zrobić kolejny etap kariery w motorsporcie.

Cztery lata temu Louise Cook wygrała rywalizację w pucharze FIA Production Car Cup dla samochodów napędzanych na jedną oś, stając się tym samym pierwszą kobietą w historii, która wygrała zawody organizowane przez tą organizację.

Kolejnym etapem miał być start w Rajdzie Szwecji, ale na kilka dni przed zamknięciem listy sponsorzy się wycofali. Nie myśląc długo Cook postanowiła wystawić na eBayu swój najważniejszy puchar w historii, żeby tylko opłacić wpisowe.

Rajdy samochodowe to ciężki kawałek chleba. Bez odpowiedniego zaplecza finansowego trudno zebrać budżet na regularne starty. Szczególnie gdy mowa o imprezach zaliczających się do najbardziej prestiżowej serii WRC, jak Rajd Szwecji. Dla niektórych zawodników wsparcie jednego sponsora to często „być albo nie być”.

Dlatego Cook wystawiła swój puchar, licząc że jego wyjątkowość sprawi, że ktoś się skusi i wspomoże ją finansowo. Aukcja trwa nadal, a wylicytowana kwota sięga dobiła jak dotąd do tysiąca funtów szterlingów i cały czas rośnie. Planowane zakończenie licytacji nastąpi 20 stycznia.

To nie pierwszy kiedy ta ambitna kobieta pozbywa się najważniejszych pamiątek, które są związane z jej karierą sportową, żeby tylko dalej się rozwijać. W 2012 roku wystawiła wcześniej zdobyte trofea, żeby wystartować w Rajdzie Nowej Zelandii.

Sponsorzy chętni, żeby wspomóc Louise mogą licytować puchar lub wpłacać dobrowolne datki poprzez specjalne konto na serwisie crowdfundingowym GoFundMe.
 

Konwersacje Facebook
Dołącz do dyskusji
Informujemy, że wszystkie komentarze są monitorowane przez administratorów strony i mogą być usunięte jeżeli obrażają osoby lub zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby, zawierają wulgaryzmy, treści pornograficzne, propagują alkohol, narkotyki, obrażają inne narodowości, religie, rasy ludzkie, przyczyniają się do łamania praw autorskich, czy w jakikolwiek inny sposób naruszają prawo. Nadużycia będą zgłaszane do właściwego dostawcy.