Spotkanie mistrzów podczas VERVA Street Racing

10 czerwca 2011
VERVA Street Racing to nie tylko szybkie i wyjątkowe samochody oraz bolidy rodem z toru wyścigowego. W Warszawie 18 czerwca pojawią się również utytułowani mistrzowie sportu samochodowego. Drogie Panie, z którym z nich chciałybyście się spotkać najbardziej?

 

Krzystof Hołowczyc
fot. Orlen

Nie zabraknie przede wszystkim Krzysztofa Hołowczyca, rajdowego mistrza Polski i Europy, który w ostatnim czasie niemal w całości oddał się rajdom po pustynnych bezdrożach. Na VERVA Street Racing wystąpią również pozostali członkowie ORLEN Team, czołowi zawodnicy rajdu Dakar w kategorii motocykli - Kuba Przygoński i Marek Dąbrowski.

W nowej, niecodziennej roli zaprezentuje się Tomasz Kuchar - poprowadzi samochód amerykańskiej serii NASCAR! Kuba Giermaziak usiądzie za sterami wyścigowego Porsche i bolidu F3, razem z kolegą z zespołu VERVA Racing Team Stefanem Rosina. Na tym nie koniec! Swój udział w imprezie zapowiedzieli również Leszek Kuzaj, bracia Bębenek oraz Szymon Ruta, sportowcy doskonale znani fanom motosportu w Polsce. Nie zabraknie również przedstawicieli

Jakub Przygoński
fot. Orlen

młodego pokolenia polskich kierowców wyścigowych, którzy z sukcesem rywalizują na zagranicznych torach - Macieja Steinhoffa (starty w serii MINI Challenge) i Patryka Szczerbińskiego, 18-latka osiągającego sukcesy w Formule BMW.

Na VERVA Street Racing zagoszczą również światowe sławy! Absolutny mistrz Stéphane Peterhansel (sześciokrotny zwycięzca Rajdu Dakar w kategorii motocykli, a także trzykrotny w kategorii samochodów), utytułowany Cyril Despres (trzykrotny zwycięzca Dakaru) oraz jego najgroźniejszy rywal, wspaniały Marc Coma (podwójny zwycięzca Rajdu, mistrz świata Cross Country). Skład uzupełnią m.in. znani Hélder Rodriques i Ruben Faria.

Oprócz weteranów pustyni do Warszawy przyjedzie Chris Pfeiffer, mistrz świata stuntu na motocyklu oraz Jörg Müller - utytułowany w serii wyścigowej WTTC i kierowca testowy F1. Spotkać będzie można również Cliva Chapmana, syn legendarnego Colina Chapmana, genialnego inżyniera i twórcy Lotusa czy Davida Pipera, byłego kierowcę F1, który reprezentował w

Michał Bębenek
fot. Orlen

latach 60-tych team Lotusa i zasiądzie za sterami takiego wyścigowego bolidu.

Spotkanie tylu gwiazd motorsportu jest wydarzeniem absolutnie bezprecedensowym, które w Polsce nigdy dotychczas nie miało miejsca. Takiej gratki nie może przeoczyć żaden fan motorsportu i nie tylko!

Wstęp na VERVA Street Racing jest wolny. Bilety obowiązują tylko na Pit Party, czyli wejście do parku maszyn przed rozpoczęciem wyścigów. To okazja na spotkanie „oko w oko" ze sportowymi samochodami, motocyklami, ciężarówkami serwisowymi, a także na zdobycie autografu od znanych kierowców. Ponadto nabywcy biletów na Pit Party mają gwarantowane miejsce na trybunach zlokalizowanych przy najatrakcyjniejszych odcinkach ulicznego toru.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy!