Specjalne skutery na 70. urodziny Vespy

Specjalne skutery na 70. urodziny Vespy

05 maja 2016
Jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek skuterów na świecie obchodzi w tym roku swoje 70. urodziny. Z tej okazji producent zaoferuje trzy modele (PX, Primavera, GTS) dostępne w specjalnym malowaniu oznaczone jako Settantesimo.
Loading module...

To właśnie wiosną 1946 roku z fabryki w Pontedera zjechały pierwsze egzemplarze skuterów Vespa wyposażone w silniki o pojemności 98 cm3. Przez następne dekady włoska marka budowała swą potęgę w świecie małolitrażowych jednośladów. 

W tym roku z okazji 70. urodzin zostaną wyprodukowane specjalne wersje Vespy Settantesimo. Będą się wyróżniały malowaniem i kolorem kanapy. Przygotowano lakiery w odcieniach błękitu oraz szarości, czyli Azzuro 70 i Grigio 70. Te barwy nawiązują do klasycznych skuterów Vespy z początków produkcji.

Egzemplarze oznaczone jako Settantesimo mają nową kanapę w kolorze brązu z beżowymi lamówkami. Na szczycie siedzenia pojawi się wytłoczone logo nawiązujące do 70-lecia. Kufer dostępny w specjalnej wersji będzie również pomalowany w kolorze kanapy. Okolicznościowe logo pojawi się zarówno na nim, ale także na osłonie nóg.

Vespa będzie sprzedawać trzy modele w specjalnej serii: PX, GTS oraz Primavera. Ten ostatni model w wersjach silnikowych 125 i 150 będzie wyposażony w standardzie ABS.

 

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy!