SmartTruck zaprezentowany na Master Truck Show

W dniach 19-21 lipca 2019 r. podczas Międzynarodowego Zlotu Ciężarówek Tuningowanych Master Truck oficjalnie zadebiutował nowy Actros wśród tych, którzy będą jego bezpośrednimi użytkownikami – kierowców. Impreza, która co roku odbywa się na płycie lotniska w Polskiej Nowej Wsi niedaleko Opola, przyciąga trakerów z całej Polski i Europy.

Kieowcy mogli osobiście przekonać się, jakie innowacje czekają ich na pokładzie nowego Actrosa na przykładzie dwóch pojazdów Fuel Duel oraz tegorocznego ShowTrucka. Tę wyjątkową koncepcję graficzną pojazdu o nazwie SmartTruck przygotował artysta Tomek Łęczyński i odzwierciedla ona innowacyjność oraz zaawansowane rozwiązania technologiczne zastosowane w ciężarówce.

Największe zainteresowanie kierowców budziła nowość widoczna już na pierwszy rzut oka – w nowym Actrosie szerokokątne lusterka boczne zostały zastąpione przez umieszczone wewnątrz kabiny wyświetlacze, współpracujące z systemem kamer MirrorCam. To rewolucyjne rozwiązanie sprawia, że kierowca zyskuje znacznie lepszą widoczność, obejmującą także widok całej naczepy podczas skrętu.

System współpracuje też ściśle z nowym asystentem martwego pola, który pomaga unikać kolizji z rowerzystami podczas skrętu w prawo oraz z innymi pojazdami podczas zmiany pasa ruchu. Podczas nocnej przerwy kierowca może również dzięki niemu monitorować całą przestrzeń wokół pojazdu.

Mercedes-Benz Trucks jest obecnie jedynym producentem, który oferuje takie rozwiązanie, a Actros jedyną ciężarówką, w której asystent martwego pola jest ściśle zintegrowany z architekturą pojazdu. W części roboczej kabiny nowego Actrosa kierowcy mogli też zapoznać się z zupełnie nowym Multimedia Cockpit, składającym się z dwóch wyświetlaczy cyfrowych, zamiast tradycyjnej deski rozdzielczej.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze