Smart For-Us roadster pickup

To nie jest żart. Firma Smart opublikowała pierwsze projekty swojego maleńkiego pickupa.

fot. Smart

Napędzany silnikiem elektrycznym o mocy 73 koni mechanicznych roadster ma być, według projektantów Smarta, połączeniem miejskiej wygody z pojemnością pickupów. To mierzące zaledwie 3,5 metra długości i półtora szerokości autko, prócz miejsca dla dwóch osób, ma dysponować dwoma elektrycznymi rowerami, które montowane byłyby na wieku skrzyni ładunkowej i zasilane z umieszczonego tam gniazdka.

Nie żeby skrzynia ładunkowa była faktycznie prawdziwą skrzynią ładunkową – sądząc po rysunkach, pomimo dość dużej powierzchni w poziomie jest widocznie płytka, więc zmieszczą się w niej tylko najważniejsze bagaże. Lekkie siedzenia For-Us są skonstruowane na zasadzie hamaków uwieszonych na owalnych stelażach i o ile nie ma za tym jakiejś głębszej myśli, to nie będą ani trzymać kierowcy, ani nie będą wygodne. Co do osiągów For-Us, to autko ma rozpędzać się maksymalnie do 120km/h, a przyspieszenie do sześćdziesiątki ma mu zająć całkiem znośne 6,5 sekundy.

Producenci Smarta chyba po prostu pomylili pojęcia – to, co ma być zaprezentowane na przyszłorocznym targu w Detroit to nie pickup, tylko beach buggy z nieco większym bagażnikiem. Jeśli For-Us będzie wprowadzony do produkcji, a znając szaleństwo tej firmy jest to bardzo prawdopodobne, to autko to nie powinno udawać czegoś, czym nie jest. Na pewno nie jest pickupem.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze