Słyszeliście o akcji #HeroTrucker?

Truckerzy najlepiej wiedzą, co dzieje się w trasie i to oni bardzo często są pierwsi na miejscu wypadku. Kampania #HeroTrucker przypomina o kierowcach – bohaterach, edukuje i zwraca uwagę na konieczność podnoszenia bezpieczeństwa na drodze.

Według badań 75% uczestników ruchu drogowego twierdzi, że zna zasady udzielania pierwszej pomocy, jednak zaledwie 19% deklaruje, że potrafiłoby jej udzielić. Dlatego tak ważne jest, żeby edukować i propagować wiedzę z zakresu pomocy przedmedycznej – zwłaszcza wśród tych, którzy realnie mogą jej udzielać. Dlatego powstała idea, by w ramach akcji #HeroTrucker szerzyć wiedzę o ratowaniu zdrowia i życia przez każdego uczestnika ruchu drogowego.

Chcemy, żeby wypadek nie był tylko przeszkodą w podróży, ale by determinował zachowania, które będą ratować zdrowie i życie ofiar wypadków. Od momentu zatrzymania krążenia na rozpoczęcie akcji reanimacyjnej jest zaledwie 240 sekund, dlatego niezbędne podjęcie działań, które będą prowadzone do czasu pojawienia się na miejscu służb ratunkowych już przez pierwszych świadków zdarzenia. Propagowanie wiedzy na temat zasad udzielania pierwszej pomocy utrwala w świadomości szereg reakcji, które nawet w obliczu dużego stresu, człowiek będzie w stanie sobie przypomnieć i wykonać – mówi Dagmara Trusewicz z Fundacji Truckers Life – inicjatora kampanii #HeroTruckers.

Kto wie najwięcej? Każdego roku polski kierowca zawodowy pokonuje trasę średnio długości 87 tys. km, co oznacza, że nawet dwukrotnie mógłby okrążyć Ziemię. Kierowca ciężarówki w drodze spędza około siedem godzin dziennie, pokonując ponad 240 km. Bardzo często to właśnie on jako pierwszy pojawia się na miejscu wypadku i od jego zachowania może zależeć ludzkie życie.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze