Slalom między pieszymi i hamownie na motocyklu wystawioną nogą

Czy osoba kierująca tym jednośladem ma jakiekolwiek pojęcie o przepisach ruchu drogowego? Albo chociaż o zdrowym rozsądku? Mam co do tego poważne wątpliwości.

Nagranie pochodzi z jakiegoś samochodu ciężarowego, który zmuszony jest jechać za poruszającym się z niedużą prędkością jednośladem. Trudno powiedzieć czy jest to już motocykl, czy jeszcze motorower. Biorąc pod uwagę powolną jazdę może być to „pięćdziesiątka”, więc nie jest wymagane prawo jazdy, żeby poruszać się nią.

Brak konieczności zdawania jakiegokolwiek egzaminu weryfikującego znajomość przepisów ruchu drogowego, tłumaczyłby zachowanie tego kierującego (możliwe że była to kierująca – tak przynajmniej sugeruje wypowiedź autora nagrania). Co zrobiła ta osoba zbliżając się do przejścia, na którym znajdują się piesi? Wykonała mały slalom, z trudem unikając potrącenia ich, podpierając się przy tym (hamując?) wystawioną nogą. Czy hamulce są zepsute? Czy może osoba kierująca jednośladem tak bardzo nie dba o bezpieczeństwo swoje i innych, że decyduje się na takie manewry?

Porażająca jest też reakcja pieszych przechodzących przez przejście, a właściwie brak reakcji. Jedna kobieta obejrzała się tylko za jednośladem, druga nawet nie odwróciła głowy. Brakowało dosłownie centymetrów, żeby zostały potrącone! Czy tak bardzo wierzą, że nikt w nie nie wjedzie na pasach, że nie obawiają się o swoje zdrowie i życie? Mało brakowało, a rzeczywistość brutalnie zweryfikowałaby ich brak instynktu samozachowawczego.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze