Skoda Enyaq - tak będzie się nazywać pierwszy elektryczny SUV czeskiego producenta

Skoda Enyaq - tak będzie się nazywać pierwszy elektryczny SUV czeskiego producenta

13 lutego 2020
1
Skoda Enyaq będzie pierwszym seryjnie produkowanym samochodem marki opartym na modułowej platformie dla samochodów elektrycznych MEB.

Nazwa Enyaq pochodzi od irlandzkiego imienia Enya oznaczającego „źródło życia”. Imię to ma celtyckie korzenie i jego pierwotne znaczenie to również „esencja”, „duch”.

Skoda Enyaq będzie pierwszym seryjnie produkowanym samochodem marki opartym na modułowej platformie MEB Grupy Volkswagen, a także kolejnym z serii ponad dziesięciu zelektryfikowanych modeli Skoda, które zostaną zaprezentowane do końca 2022 roku.

Na polskim rynku dostępna jest już w pełni elektryczna Skoda Citigoe iV oraz hybrydowy Superb iV, czyli pierwsze auto marki, pod którego maską kryją się dwa silniki. W zależności od sytuacji i wybranego trybu jazdy pracują one indywidualnie lub w połączeniu, łącząc korzyści zapewniane przez silnik elektryczny i silnik spalinowy. Znajdujący się w aucie akumulator można też wygodnie ładować przy wykorzystaniu zewnętrznego źródła energii elektrycznej.

Komentarze

aaa
16 lutego 2020 17:18
I po co komu takie połączenie? Przecież to nie ma żadnych praktycznych zastosowań. Jakbym chciał mieć auto do miasta to wybrałbym coś małego. A na trasy suv się nada, ale spalinowy jak mój rexton, a nie na baterie jak ten