Skillz Up Cup zakończony

Finałowa runda zwieńczyła trwający od czerwca cykl zawodów Mistrzostw i Pucharu Polski FMX Skillz Up Cup. Pierwszym w historii Mistrzem Polski we Freestyle Motocrossie został Bartek Ogłaza, a pierwszym zdobywcą Pucharu Polski w FMX - Artur Puzio.  

Skillz Up Cup 2011.
fot.www.skillzup.pl

Seria, która zainaugurowana została 5 czerwca w Kwidzynie, odwiedziła kolejno 26 czerwca Zieloną Górę, 30 lipca Tymbark, aby wreszcie 20 sierpnia dotrzeć do Częstochowy.

Przez cztery rundy zawodnicy musieli rywalizować ze sobą w różnych warunkach. Od ekstremalnych upałów, które towarzyszyły zawodom w Kwidzynie po silny wiatr w Częstochowie. Dodatkowo tory o różnej nawierzchni i najazdach, na których rozgrywano zawody, dostarczały rider’om coraz to nowych doświadczeń i sprawdzały pewność siebie podczas jazdy.

Dużym plusem było pojawienie się kilku nowych twarzy, jak chociażby Rafała Białego, Bartka Bułasia, czy Jaśka Kaszuby. Niestety Rafał uległ wypadkowi podczas treningów w Tymbarku i nie mógł wystartować, ale miejmy nadzieję w przyszłym roku będzie regularnie brał udział w rozgrywkach.

Łącznie zmagania zawodników obejrzało w czterech miastach ponad 14 tysięcy widzów. Liczby te dobrze rokują na przyszłość i są niezwykle istotne z punktu widzenia popularyzacji tego stosunkowo młodego, ale stale rozwijającego się sportu.

Więcej informacji na stronie www zawodów www.skillzup.pl i na profilu zawodów na Facebooku: www.facebook.com/skillzupcup.

 

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze